Sony uspořádá ve středu další PlayStation 5 Showcase

Sony uspořádá ve středu další PlayStation 5 Showcase

Zřejmě se dozvíme cenu i datum uvedení konzole. Spekuluje se také o Final Fantasy XVI

Zdroj: Sony
13. 9. 2020

Krátce poté, kdy Microsoft minulý týden potvrdil uniklé informace o Xboxu Series S spolu s cenou obou svých chystaných konzolí a datem jejich uvedení, zesílil tlak na Sony. Fanoušci by už rádi měli jasno, jak na tom bude cenově PlayStation 5 a kdy se ho dočkají, což vyústilo v řadu zaručených zpráv, kterak bude japonská firma reagovat v podstatě obratem. O chystaném bezprostředním oznámení mluvila například jedna z britských poboček obchodního řetězce Game, všechny spekulace se ale nakonec projevily jako nepřesné. Sony čekala až na víkend, aby oznámila svou další prezentaci, kterou budete moci společně s námi sledovat ve středu 16. září krátce před 22. hodinou. Právě v tu chvíli začne další PlayStation 5 Showcase, na kterém chce Sony podle svého blogu znovu promluvit o očekávaných hrách.

„Před tím, než během letošních Vánoc spustíme prodej PlayStationu 5, chceme vám ještě jednou ukázat některé ze skvělých her, které dorazí na launch i po něm,“ říká Sid Shauman za oddělení obsahové komunikace SIE. Dodává pak, že celá akce bude mít přibližně 40 minut a zaměří se na nejnovější hry od Worldwide Studios a těch nejprominentnějších partnerů. Kromě výše uvedené informace, kdy a v kolik hodin celá akce proběhne, však Sony neslibuje nic o konzoli jako takové, je však nanejvýš pravděpodobné, že odpověď na nejpalčivější otázku dorazí. Poslední spekulace na konto ceny byly značně protichůdné a paradoxní zůstává, že je jejich zdrojem jediné médium. Magazín Gamereactor s odvoláním na zdroje blízké Sony nejprve uvedl, že cena PlayStationu je v porovnání s Xboxem povážlivě vyšší, aby zprávu obratem vyvrátil s tvrzením, že jde o značně proměnlivou situaci a cena PS5 s mechanikou bude odpovídat ceně Xboxu Series X – tedy 499 dolarů, resp. přibližně 13 tisíc korun. Cena bezdiskové verze PS5 pak má být o sto dolarů nižší, čímž by Xbox Series S zůstal nejlevnější next-gen konzolí na trhu.

Vrátíme-li se však k PlayStationu 5, fanoušci zřejmě odhalili, že chystaná prezentace má interní označení Project Nimble. Právě toto spojení se totiž objevilo v názvu poutacího obrázku na PlayStation blogu a například podle redaktorů webu Push Square potvrzuje domněnku, že lidé ze Sony čekali na to, s čím vyrukuje Microsoft. Slovo nimble totiž v angličtině znamená hbitý či pohotový, což odpovídá nastalé situaci a je vidět, že Sony svou konkurenci opravdu zblízka sleduje. Další zajímavostí pak byl únik informací o obsahu balení obou verzí konzole PS5, který je bez velkého překvapení totožný – obrázek zveřejnil analytik Daniel Ahmad a uvedl, že pochází od distributora v Hongkongu. Pokud si tedy PS5 pořídíte, čeká vás vedle samotné konzole s 825GB SSD také jeden bezdrátový ovladač Dual Sense, HDMI kabel, napájecí kabel, USB kabel, manuál a předinstalovaná hra Astro’s Playroom, jak o ní už mluvili zástupci Sony dříve.

A když už jsme u her, i směrem k nim pochopitelně přichází neoficiální informace, které se snaží zmapovat, co přesně bude na pořadu středečního večera. Vedle očekávaných titulů jako je Ratchet & Clank: Rift Apart či Spider-Man: Miles Morales očekávají fanoušci další informace o Resident Evil 8, případně potvrzení množících se spekulací ohledně dalšího Silent Hillu, který by měl být podle insidera s přezdívkou Dusk Golem ve vývoji od roku 2019 a má mířit právě na PS5. Asi nejžhavější diskuze se ale točí kolem série Final Fantasy, jejíž v pořadí již 16. plnohodnotný díl by možná mohl být představen právě ve středu. Přesvědčení, že se něco chystá, vychází z retweetu oznámení PS5 Showcase brand manažerem Final Fantsy Šindžim Hašimotem, který podle magazínu  Game Rant nic takového nedělá, není-li s konkrétní akcí značka spojená. Na pohyb stojatých vod před několika týdny poukazovala i registrace twitterových účtů, skutečně jasno ale budeme mít opravdu až ve středu.

Nahlásit chybu v článku

9

Napsat komentář

Další články
Nahoru