Sony ujišťuje, že stále počítá s vydáním PS5 před Vánoci

Sony ujišťuje, že stále počítá s vydáním PS5 před Vánoci

Vývoj her jde dobře a předplatitelé rostou. Iron Man vyjde v červenci. Zítra video z Tsushimy

Zdroj: Sony
13. 5. 2020

Společnost Sony nás v rámci svých finančních výsledků nechala trochu nahlédnout do aktuálních plánů a celkové situace okolo PlayStationu. Japonský výrobce v první řadě ujistil, že PS5 má navzdory aktuálním omezením a z toho vyplývajícím výzvám stále vyjít letos před Vánoci. Na obzoru nejsou ani žádné zásadní problémy s vývojem her od first party studií a nejbližších partnerů.

Opakovaně se spekulovalo, zda výrobci uvedení nových systémů neodloží. Magazín Bloomberg přišel v polovině dubna s nepotvrzenou informací, že Sony plánuje na launch konzole vyrobit méně kusů PS5 ve srovnání s PS4. Důvodem má být předpokládaná nižší poptávka kvůli spekulované vyšší ceně. Tvrdilo se také, že výrobce má problém nastavit přesnou cenu konzole kvůli nedostatku klíčových komponent, což může vést k vyšším výrobním nákladům. Pravděpodobné ale je, že se Sony bude snažit svou cenu přizpůsobit konkurenci a naopak. Také Microsoft opakovaně zdůraznil, že stále plánuje nový Xbox Series X vydat před letošními Vánoci.

Prodeje digitálních verzí tvořily 66 procent z celého množství v uplynulém kvartálu a 51 procent za celý fiskální rok.

Sony se rovněž pochlubila, že už odeslala do obchodů přes 110 milionů konzolí PlayStation 4. Během posledního čtvrtletí fiskálního roku výrobce expedoval přibližně 1,5 milionu systémů, což je meziročně o 42 procent méně. Jde nicméně o pochopitelný pokles na konci generace a v očekávání příchodu nového zařízení. Během posledního kvartálu Sony prodala skoro 60 milionů her na PS4, což je na druhé straně více než za stejné období v předchozím roce. Prodeje digitálních verzí tvořily 66 procent z celého množství v uplynulém kvartálu a 51 procent za celý fiskální rok. I tady si digitální verze oproti předchozímu roku výrazně polepšily. V roce 2018 měly podíl jen 37 procent.

Pokud jde o dopady koronaviru na PlayStation 4, produkce konzole nebyla významně poznamenána. Objevily se sice problémy s dodáním některých komponentů, ale Sony zvládla poptávku zákazníků uspokojit. Prodeje digitálních her naopak krize ovlivnila pozitivně, stejně jako počet předplatitelů služeb PlayStation Plus a PlayStation Now. V obou případech šla čísla nahoru. Předplatné PlayStation Plus má nyní aktivní 41,5 milionu zákazníků. Ještě v lednu to bylo 38,8 milionu.

Zítra video z Ghost of Tsushima a v červenci Iron Man VR

Vyhlídky herního giganta jsou přitom pozitivní. Na cestě má velké exkluzivní hity. The Last of Us Part II od studia Naughty Dog po odkladu vyjde 19. června a o necelý měsíc později, 17. července, pak i Ghost of Tsushima od Sucker Punch Productions. Samurajskému dobrodružství přitom Sony věnuje celý čtvrteční přenos State of Play, oznámila včera firma. Rozšířený pohled na hru má trvat přibližně 18 minut. Sid Shuman na PlayStation Blogu zdůraznil, že v rámci State of Play nemají hráči očekávat žádné novinky o PS5.

Kromě toho jsme se včera konečně dozvěděli, kdy dorazí další PS4 exkluzivita, nedávno odložená v důsledku koronaviru. Marvel’s Iron Man VR na PSVR vyjde 3. července a brzy se máme dočkat dalších podrobností. Na hře pracuje americké studio Camouflaj, které má na kontě dystopický thriller République. Původně měla hra vyjít už loni, pak byla odložena na únor a pak znovu na květen. Načež byla odložena až dosud na dobu neurčitou.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru