Sony prý stahuje z prodeje předplacené karty na PS Now

Spekuluje se, že to souvisí s nedávno avizovaným plánem na sloučení streamování a PS Plus

Zdroj: Sony
13. 1. 2022

V prosinci jsme psali, že společnost Sony má podle Bloombergu na jaře spustit konkurenci Game Passu. Nová služba měla spojit PS Plus a PS Now, přinést všechny dosavadní výhody a přidat nějaké věci navíc. Nebylo to ostatně poprvé, kdy se o něčem podobném spekulovalo. Teď se zdá, že se může schylovat k dalšímu kroku, který by dřívější spekulace podpořil.

Karty mají stahovat také obchody v USA a Kanadě, takže by nešlo pouze o nějakou lokální změnu.

Ve Velké Británii začnou příští týden mizet z prodeje předplacené karty pro službu PlayStation Now. Jako první o tom informoval magazín VentureBeat a později zprávu převzala také další média. Podle neoficiálních zpráv nepůjde karty koupit od 21. ledna. Dávalo by pochopitelně smysl, pokud by se japonský gigant chystal na nějakou změnu, že by stávající modely předplatného přepracoval a s ním právě i předplacenky.

VentureBeat má k dispozici oběžník prodejní sítě Game, který instruuje ke stažení karet. Autor článku Jeff Grubb ale tvrdí, že se to nemá týkat jen Velké Británie. Karty mají stahovat také obchody v USA a Kanadě, takže by nešlo pouze o nějakou lokální změnu.

Služba s kódovým označením Spartacus by měla za měsíční poplatek umožnit hráčům na PlayStationu přístup ke katalogu moderních i starších her.

Společnost Sony se zatím k těmto spekulacím konkrétněji nevyjádřila. Dodatečně jen přišla s komentářem, že je možné k nákupu a aktivaci PS Now využít obecné PlayStation dárkové karty. Stále tak nelze vyloučit, že výrobce končí jen s daným typem předplatitelské karty.

Jason Schreier v článku na Bloombergu v prosinci napsal, že PlayStation plánuje novou předplatitelskou službu podobnou Game Passu, která by spojila výhody PS Now a PS Plus. Odvolával se přitom klasicky na nejmenované zdroje a dokumenty. Služba s kódovým označením Spartacus by měla za měsíční poplatek umožnit hráčům na PlayStationu přístup ke katalogu moderních i starších her. Předplatné by mělo fungovat na PS4 a PS5. Služba údajně může začít fungovat už na jaře. Samostatný program PS Plus by zřejmě zůstal.

Více podrobností o této spekulované službě najdete v našem starším článku.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru