Sony údajně připravuje vylepšený ovladač k PS5

Podle Hendersona obdrží DualSense gripy, tlačítka na zadní straně a vyměnitelné páčky

Zdroj: Sony
16. 6. 2022

Prověřený insider Tom Henderson přichází prostřednictvím magazínu Try Hard Guides se zprávou, že společnost Sony chystá nový ovladač ke konzoli PlayStation 5. Informaci měl získat od zdroje, který poskytl také fotografii prototypu, ovšem s podmínkou, že ji Henderson nebude veřejně sdílet. Ovladač má nést kódové označení Hunt, ovšem obecně se mu má jednoduše říkat „Pro Controller“, což je označení, které používá například Nintendo pro svůj standardně vypadající gamepad ke Switchi.

Vylepšený DualSense nemá přijít o žádné funkce původního ovladače, ale přirozeně přijít s novými prvky, které rozšíří možnosti ovládání jednotlivých her. Tom Henderson tak mluví o páčkách na zadní straně ovladače, které zpopularizoval Microsoft se svým ovladačem Elite k Xboxu, stejně jako další výrobci periferií, jako je například Nacon. Další vlastností „Huntu“ mají být zarážky pro triggery, byť Henderson nepopisuje, jak přesně by byly zpracovány. Pokud ovšem uvážíme, že o zarážky vytvořené pomocí zpětného tlaku na triggery už některé tituly využívají, půjde pravděpodobně o hardwarové řešení a skutečné bloky zastavující triggery po několika milimetrech stisku.

Insider dále odhalil, že ovladač má mít rovněž vyměnitelné gripy, aby jej bylo možné lépe držet a neklouzal ani v rukou, které se potí. Zdaleka nejzajímavější je ovšem poslední novinka, která má spočívat v možnosti kompletně vyjmout analogové páčky a vyměnit je. Ne nutně za delší, či kratší, jako tomu bylo například u zmíněného ovladače Elite od Microsoftu, ale i pro obyčejnou opravu, dojde-li například na nechvalně proslulé driftování. Analogovou páčku je možné pomocí dvou tlačítek vyjmout z ovladače i s jejím uložením, takže případná výměna namísto opravy celého ovladače by mohla probíhat i na uživatelské úrovni. Je to zajímavý krok, kterým by šlo ušetřit peníze.

Zda jsou informace pravdivé, bychom se podle Hendersonova zdroje měli dozvědět už brzy, možná už na konci června, kdy má Sony údajně promluvit o novém hardwaru. Nemáme však čekat žádné zprávy o domnělé „Pro“ verzi samotné konzole.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru