Sony smazala zmínky o remaku Knights of the Old Republic

Sony smazala zmínky o Knights of the Old Republic

Vylepšená verze oblíbených Star Wars přitom měla mít nějakou formu PS5 exkluzivity

Zdroj: BioWare
29. 9. 2023

O tom, že má remake Star Wars: Knights of the Old Republic potíže, jsme psali opakovaně. Od Aspyru se měl problematický projekt přestěhovat ke studiu Saber Interactive, ale stále se mluvilo o tom, že je titul naživu. Teď to ale začíná vypadat opravdu vážně. Magazín Kotaku upozornil, že Sony smazala všechny zmínky o hře ze svých profilů. Hra přitom měla mít nějakou formu konzolové exkluzivity, i když mířila také na PC. Upoutávka na hru zmizela z oficiálního kanálu PlayStationu na YouTube a Sony byla překvapivě tak důkladná, že odstranila i starší tweety týkající se hry.

Update: Mluvčí společnosti Sony uvedl ve vyjádření pro magazín Kotaku, že důvodem odstranění traileru a tweetů byla skutečnost, že vypršela práva na licencovanou hudbu. Vzhledem k tomu, že v upoutávce zní soundtrack ze Star Wars, je to trochu zvláštní…

Pokračuje původní zpráva: Téhle čistky si nejprve všimli fanoušci na Redditu a později dostupné informace shrnul uživatel Twitteru se přezdívkou Crusader3456. Trailer samozřejmě zůstal součástí záznamu PlayStation Showcase ze září 2021, ale individuální upoutávka byla odstraněna. Zajímavé je i to, že ostatní tweety navázané na stejnou akci a jiné tituly existují, zatímco ty ke Star Wars: Knights of the Old Republic jsou pryč. Lze je ale stále dohledat a jejich dřívější existenci ověřit díky webu Wayback Machine.

Hra měla původně vyjít už loni

Vzhledem k dřívějšímu stěhování projektu mezi vývojáři a současným finančním problémům Embraceru by nebylo s podivem, pokud by se projekt ocitl na seznamu ohrožených druhů. Je také možné, že od něj jednoduše dala Sony ruce pryč a nejde už o žádnou exkluzivitu. Zástupci japonské firmy ani Embraceru se zatím k nejasné situaci nijak nevyjádřili. Naposledy se neoficiálně mluvilo o tom, že je titul ve vývoji v některém východoevropském týmu Saberu.

Pokud by snad skutečně měl být remake zrušen, stalo se by se tak po několika poměrně dlouhých letech, kdy byl ve vývoji. Původně měl vylepšený titul vyjít už v roce 2022, z čehož je patrné, že musel během té doby spolykat také dost peněz. O problémech se však spekulovalo a opakovaně a kromě jiného se v minulosti psalo, že z vývoje byli odvoláni někteří vedoucí pracovníci, což nevěstilo nic dobrého.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru