Sony si prý zajistila šokující časové exkluzivity pro PS5

Velké multiplatformní hry od cizích vydavatelů mají nejprve zamířit na PlayStation

Zdroj: PlayStation
10. 8. 2020

Zdá se, že Spider-Man v Marvel’s Avengers pro PlayStation nebude zdaleka jedinou neočekávanou exkluzivitou, která hráče v nejbližší době čeká. Uznávaný novinář Imran Khan z Kinda Funny Games, který dříve pracoval pro Game Informer a opakovaně prokázal své znalosti zákulisních plánů, tvrdí, že Sony si zajistila celou plejádu third party titulů jako časové exkluzivity pro PlayStation 5.

Sony si prý alespoň na čas zajistí některé z her, které jsou všeobecně považované za multiplatformní.

Prohlásil to ve videu Kinda Funny Games. Lidé podle něj budou v šoku, až zjistí, co má japonský výrobce v rukávu. Má jít o obrovské tituly, které si hráči jako první vyzkouší právě na PS5. Sony si prý alespoň na čas zajistí některé z her, které jsou všeobecně považované za multiplatformní. Bude tak zajímavé sledovat, jak na to budou hráči ve světle nedávné kritiky exkluzivního Spider-Mana reagovat. A to přitom šlo “jen” o jednu bonusovou postavu.

Hráči na PlayStationu obdrží Spider-Mana zdarma začátkem příštího roku. V této souvislosti stojí za zmínku aktuální zpráva, že Avengers budou obsahovat i exkluzivní obsah pro zákazníky některých mobilních operátorů. Virgin a Verizon ve spolupráci s vývojáři nabídnou speciální kostýmy a skiny. Podobné bonusy má zprostředkovat i Intel. Prohlédnout si je můžete v galerii níže.

Microsoft takhle před pěti lety ukořistil Laru Croft

Když se vrátíme zpátky k PlayStationu, sluší se připomenout, že nějakou formu časové konzolové exkluzivity mají mít hry Ghostwire: Tokyo a Deathloop od společnosti Bethesda Softworks. Obě ale dorazí na PC. Je tak možné, že pouze na PS5 budou nějakou dobu k mání i další tituly od Bethesdy? Pokračovat může také spolupráce se Square Enix. Po roční exkluzivitě Final Fantasy VII Remake by mohla přijít exkluzivita na spekulované Final Fantasy XVI. To tvrdil už minulý týden důvěryhodný leaker Navtra.

Resident Evil Village snad naopak vyjde na všechny oznámené platformy současně. Aby to ale nevypadalo, že konkurenční Microsoft se nikdy o nic podobného nepokusil, vzpomeňte si na Rise of the Tomb Raider. Fanouškům na PlayStationu tehdy způsobilo šok oznámení, že druhý díl trilogie vyjde na podzim 2015 jen na Xboxu 360 a Xboxu One, v lednu 2016 pak na PC a na PS4 se hráči dočkali až v říjnu 2016.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru