Sony prý dělá reboot Silent Hillu a chce vzkřísit Silent Hills

Původní autoři se údajně ke slavnému hororu vrátili. Sony chce, aby Kodžima dokončil P.T.

Zdroj: Silent Hill/Konami
13. 3. 2020

Se spekulacemi je to ve světě videoher těžké. Vždy musíte posoudit, zda informace pochází z důvěryhodného zdroje a jak atraktivní a potenciálně důležitá je, abychom se jí věnovali i přes riziko, že se nakonec nepotvrdí. Všechny základní předpoklady ale zpráva webu Rely on Horror splňuje, a tak si pojďme říct, s čím tento magazín přišel.

Jeho zdroje tvrdí, že dlouholetý výtvarník Silent Hillu Masahiro Ito skutečně pracuje na novém dílu této kultovní hororové ságy, jak sám naznačil už začátkem ledna na Twitteru. Plány přitom měla pomoci uvést do pohybu společnost Sony. Možná tak půjde o exkluzivitu pro PlayStation 5, ale v tomto smyslu Rely on Horror připouští, že jde jen o spekulaci. Web dál tvrdí, že podle jeho informací se na projektu podílí také dvorní skladatel ságy Akira Jamaoka a původní autor Silent Hillu nebo Siren Keiičiro Tojama.

Sony se prý snaží napravit vztahy mezi Konami a Kojima Productions v naději, že se může povést vzkřísit Silent Hills.

Tato trojice prý pracuje na soft rebootu ságy, který se pravděpodobně bude jmenovat jednoduše Silent Hill. Je také možné, že se s ohledem na Tojamovu účast na hře podílejí i další vývojáři studia Project Siren, které založil v roce 1999 pod křídly Sony, a kromě stejnojmenného hororu dalo světu i Gravity Rush a jeho pokračování. I Siren ostatně patří mezi klasické japonské horory, po jejichž comebacku se dlouho marně volá. Hra ale údajně vzniká pod hlavičkou SIE Japan Studio. Ve vývoji je titul přibližně rok a jeho existenci webu potvrdily dva na sobě nezávislé zdroje.

Jenže to není jediný Silent Hill, na kterém se má pracovat. A druhý projekt zní ještě zajímavěji, skoro neuvěřitelně. Spekuluje se totiž, že z hrobu vylezou Silent Hills Hidea Kodžimy. Sony se prý snaží napravit vztahy mezi Konami a Kojima Productions v naději, že se může povést projekt vzkřísit. I po letech totiž cítí, že je po něm stále velká poptávka. Jakkoli se to může zdát neuvěřitelné, zpráva z kategorie přání otcem myšlenky, i tuto informaci prý webu potvrdily oba na sobě nezávislé zdroje.

Důvěryhodný insider vystupující na Twitteru pod přezdívkou AestheticGamer už v lednu psal, že Konami chystá dvě hry ze série Silent Hill.

Hra by prý měla využít novou generaci headsetu PlayStation VR pro PS5. Sony údajně Kodžimovi nabídla, aby pojal hru ve stylu Supermassive a jeho příběhových titulů a měl by nad projektem plnou kreativní svobodu. Na druhé straně podle Rely on Horror není reinkarnace Silent Hills zatím stoprocentně jistá a v tuto chvíli se aktivně pracuje jen na zmíněném rebootu. Sony o comeback značky údajně hodně stojí, ale podílí se na něm samozřejmě nadále Konami. Obě firmy by tak mohly teoreticky navázat podobný vztah jako Nintendo a Koei Tecmo v případě hororové ságy Fatal Frame.

Důvěryhodný insider vystupující na Twitteru pod přezdívkou AestheticGamer už v lednu psal, že Konami chystá dvě hry ze série Silent Hill. Tou první měl být nějaký soft reboot a tou druhou hra ve stylu Until Dawn od Supermassive Games. To je zajímavá náhoda, nemyslíte?

AestheticGamer většinu informací „potvrzuje“

A jako by tohle samo o sobě nestačilo, AestheticGamer se přihlásil o slovo i tentokrát. Na svém Twitteru před pár hodinami mimo jiné napsal, že už přibližně před dvěma lety Konami hledali vývojáře pro dvě různé hry ze série Silent Hill. Jedním z oslovených studií byli prý přímo autoři Until Dawn z týmu Supermassive. Projekt ale nezískali.

I AestheticGamer údajně slyšel, že Sony sjednává smír mezi Konami a Kodžimou. Tehdy mu ale nedávalo smysl, proč by se o to firma snažila. Návrat Silent Hills by byl ale zřejmě dobrý důvod pokusit se o nemožné. Že Masahiro Ito pracuje na novém Silent Hillu, se měl dozvědět už v roce 2019. Ani on si nemyslí, že práva na značku koupila Sony, ale má se prý podílet na financování obou projektů.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru