Sony představuje nové označení exkluzivních her

Pod logo PlayStation Studios budou spadat ty nejlepší tituly pro PS5, říká mluvčí Sony

Zdroj: Sony
12. 5. 2020

Pokaždé, když mluvíme o vývojářských studiích, které patří Sony a připravují pro konzoli PlayStation exkluzivní tituly jako Uncharted, Spider-Man, The Last of Us, Horizon Zero Dawn a spoustu dalších, označujeme je už dlouhé roky jednotným názvem Worldwide Studios. Podle zástupců Sony však existuje spoustu hráčů, kteří nemají vždy úplně jasno, co Worldwide Studios zastupují a nemusí na první pohled pochopit, že se jedná o tzv. first party titul. I z tohoto důvodu bude společně s uvedením PlayStationu 5 koncem letošního roku zavedeno nové razítko PlayStation Studios, které bude srozumitelněji komunikovat, že daný titul pochází přímo od studií Sony a je určen primárně pro konzoli PlayStation.

Informuje o tom šéf globálního marketingu Sony Interactive Entertainment Eric Lempel, který vyzdvihuje sílu a důležitost exkluzivních titulů pro PlayStation a představuje zastřešující label, který se již brzy začne objevovat na krabičkách i v online obchodech. „Už delší dobu jsme přemýšleli nad tím, jak sjednotit tyto skvělé hry pod jednu značku a dát hráčům najevo, že kdykoliv tohle razítko uvidí, mohou si být jistí, že před nimi leží plnohodnotný a inovativní titul, jaký od her pro PlayStation očekávají,“ vysvětluje Lempel.

Výhledově bude razítkem PlayStation Studios označen Godfall, na kterém coby exkluzivním titulu pro PS5 pracují Counterplay Games.

Má jít tedy o určitou záruku kvality, která se však nebude pojit jen s tituly, s nimiž přijdou týmy jako Guerilla Games, Naughty Dog, Insomniac, Santa Monica či Media Molecule. Jak Lempel uvádí, pod označení PlayStation Studios mohou spadat i hry od externích vývojářů, kteří pracují pod dohledem Sony a přináší další exkluzivity. V minulosti by razítkem byly označeny například hry od Quantic Dream, autorů Heavy Rainu nebo Beyond, případně Insomniac Games, kteří se stali přímou součástí Worldwide Studios teprve nedávno. Výhledově pak bude razítkem PlayStation Studios označen Godfall, na kterém coby exkluzivním titulu pro PS5 pracují Counterplay Games, kteří jinak nemají se Sony nic společného. A pokud byste se ptali, jak na tom budou očekávané hry pro PS4, tedy Ghost of Tsushima a The Last of Us Part II, podle Lempela jde spolu s PC verzí Horizon Zero Dawn o poslední tituly, které se budou muset bez zmiňovaného označení obejít.

Zdroj: Sony/Microsoft

Nové logo je současně doprovázeno krátkou animací v duchu filmů od Marvelu, která by se měla nově objevovat před trailery nových her s tím, že momentální výběr záběrů ze zastoupených titulů má být pouze ilustrační. Znělka se tedy bude podle Lempela v průběhu času měnit, aby reflektovala aktuální tituly a nepřipomínala už roky staré záležitosti jako Ratchet & Clank nebo zmiňovaný Horizon. „Tyto kroky jsme učinili v zájmu podpory masivních marketingových kampaní a jde o způsob, jak hráči rychleji porozumí, o jaké tituly se jedná,“ dodává Lempel. Jediné, co může vnést trochu zmatku do celé marketingové komunikace, nicméně zůstává používání mnohokrát zmiňovaného označení také u her, na kterých nepracují Worldwide Studios. Proto nelze nový brand chápat ve stejném rozsahu jako označení interních studií Microsoftu, také s přihlédnutím k tomu, že uskupení Worldwide Studios zůstává a příchodem popisované „samolepky“ nezaniká.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru