Sony potvrzuje, že hry pro PlayStation 5 představí již brzy

Předchozí náznaky červnové prezentace se začínají naplňovat. O konzoli ale zatím Sony mlčí

Zdroj: Sony
19. 5. 2020

Na konci dubna se na základě informací novináře Jeffa Gruba z magazínu VentureBeat začalo spekulovat nad tím, že Sony chystá odhalení konzole PlayStation 5 na začátek června. Co víc, Grubova zpráva, která se coby odpověď na dotaz jednoho z diskutujících objevila na portálu ResetEra, přišla v návaznosti na reklamu červnového vydání Oficiálního PlayStation magazínu, rovněž lákajícího na odhalení prvních her pro PS5. Redaktoři zmíněného časopisu na poslední stránce doslova uvedli, že nová generace začíná s červencovým číslem (vycházejícím 2. června), v němž se budou jednotlivé tituly probírat a čtenáři se s nimi poprvé seznámí. Tuto informaci však nyní částečně potvrzuje samotná sony ústy prezidenta Keničira Jošidy, který na dnešní strategické schůzi společnosti uvedl, že k odhalení her dojde již brzy.

Zdroj: Sony

„Jedním ze způsobů, jak oslovit další hráče k používání služeb jako PlayStaiton Now nebo PlayStation Plus, je revoluční vylepšení herního zážitku prostřednictvím PlayStationu 5, jehož vydání je naplánováno na vánoční sezónu letošního roku,“ řekl Jošida. Již poněkolikáté potvrdil, že na datu uvedení nové konzole se nic nemění ani v souvislosti s pandemickou krizí a je nyní v nejvyšším zájmu Sony i Microsoftu slíbený termín splnit. Dále Jošida rozebíral známé technické aspekty konzole i nového ovladače, vyzdvihl rychlý výpočetní výkon, potažmo instantní streamování dat a nezapomněl ani na haptickou odezvu DualSensu spolu s 3D audiem, které má dovolit hráči zažít hry dosud netušeným způsobem. Svou řeč pak zakončil potvrzením, že důležitý informační průlom je již na spadnutí: „Hry, v nichž budou všechny tyto technologie naplno uplatněny, vznikají v našich i third party studiích. Velmi lákavou nabídku těchto titulů odhalíme již brzy.“

Zmínka o first party hrách, tedy těch, na nichž pracují týmy ze skupiny Worldwide Studios a nedávné představení nového identifikačního štítku PlayStation Studios, přinášejí naději, že dojde rovněž na odhalení exkluzivních titulů.

Přijměte od nás ale na tomto místě mírné upozornění a poukázání na skutečnost, že samotná Sony i redaktoři OPSM mluví výhradně o hrách. Je tudíž pravděpodobné, že ani začátkem června – spadá-li tento termín do výroku „již brzy“ – konzoli neuvidíme a Sony bude hledat další termín, kdy by ji mohla hráčům a novinářům představit. Nedivili bychom se proto prezentaci, zaměřené výhradně na hry v duchu posledního Inside Xbox. Zmínka o first party hrách, tedy těch, na nichž pracují týmy ze skupiny Worldwide Studios a nedávné představení nového identifikačního štítku PlayStation Studios, však přinášejí naději, že dojde rovněž na odhalení exkluzivních titulů. Za připomínku pak určitě stojí i odpověď finančního ředitele Hirokiho Totokiho na dotaz analytika ze skupiny Merrill Lynch při nedávném zveřejňování finančních výsledků Sony za uplynulé čtčvrtletí. Na otázku, jestli Sony trochu nezaostává v marketingu nové konzole za Microsoftem Totoki řekl, že tím nejdůležitějším budem výsledek celé kampaně a ten přijde až s vydáním konzole.

Nahlásit chybu v článku

8

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru