Sony potvrzuje vydání Sackboy A Big Adventure na PC

Po úniku obrázků a ikonky ze Steamu přichází datum vydání. Hráči se dočkají v říjnu

Zdroj: Sony
29. 9. 2022
Název: Sackboy: A Big Adventure Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 19. 11. 2020 Platformy: , , Žánr:

Pokud se vám před necelými dvěma lety zalíbila hravá plošinovka Sackboy A Big Adventure, ale neměli jste si ji kvůli exkluzivnímu vydání pro PlayStation 4 a PlayStation 5 možnost zahrát, už za měsíce dostanete možnost. Po úniku obrázků z údajné PC verze a nedávném objevu ikonky hry na Steamu totiž Sony potvrdila, že se Sackboy stane dalším titulem, který po výlučně konzolovém vydání potěší i hráče na počítačích. Ani tentokrát se to ale neobešlo bez „úniku“, vzhledem k tomu, že trailer s prvními informacemi a datem vydání nastaveným na 27. října neuhlídali správci oficiálního kanálu PlayStation pro Latinskou Ameriku na YouTube, a jak si všimli redaktoři VGC, informace pustili do světa ještě před formálním oznámením.

Aktualizace: Video bylo přibližně po pěti hodinách přepnuto do soukromého stavu, na vyznění zprávy to ale nic nemění.

Pokračuje původní zpráva: Informace se v tuto chvíli nenachází ani na blogu PlayStationu, jak by bylo obvyklé, o věrohodnosti ale nemusí být pochyb. Ostatně, video je stále dostupné ze zmíněného oficiálního kanálu na YouTube a nemusíte ani umět španělsky, abyste jeho názvu rozuměli. To nejdůležitější už zaznělo – hra dorazí na PC koncem října – trailer nicméně přináší i několik dalších detailů. Předně, hra na dostatečně výkonném PC poběží až v rozlišení 4K a frekvencí snímků 120 fps. Bude podporovat širokoúhlé monitory, až do poměru stran 21:9 a nabídne možnost využít technologie Nvidia DLSS a VRR. Nad rámec specifikací se pak samozřejmě můžete podívat na několik desítek sekund záběrů, v tomto ohledu alespoň prozatím nespatřujeme žádné dramatické změny od původní verze.

Sackboy A Big Adventure vyšel coby launchový titul konzole PlayStation 5 a stojí za ním vývojáři ze studia Sumo Digital. Odnášel si nadprůměrná hodnocení, což se vztahuje i na naší osmičkovou recenzi od Jirky, který se do Sackboye pustil v rámci testování prvních titulů nové konzole. Hru označil za nenápadnou pecku a ocenil zkušenosti studia Sumo Digital se značkou LittleBigPlanet – konkrétně z vývoje třetího dílu a verze pro handheld Vita. Sackboy A Big Adventure je podle Jirky dalším úspěšným útokem Sony na královskou disciplínu Nintenda a zaměstná vás na přibližně 10 hodin. Sluší se rovněž připomenout, že z dalších her původně určených pro PlayStation se už 19. října dočkáte kolekce Uncharted: Legacy of Thieves a neádvno byl potvrzen i termín vydání Spider-Mana s Milesem Moralesem.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru