Sony potvrdila, že pracuje na novém VR pro PS5

Sony potvrdila, že pracuje na novém VR pro PS5

Zařízení s vyšším rozlišením vyjde nejdříve příští rok. Ke konzoli se připojí jediným kabelem

Zdroj: Sony
23. 2. 2021

Společnost Sony před krátkou chvílí potvrdila, že pracuje na nové generaci headsetu pro virtuální realitu. Ačkoliv zařízení dosud nemá jméno, bude nepochybně vycházet z aktuálního PlayStation VR, ke kterému se ostatně odvolává i viceprezident plánování a managementu Hideaki Nišino. „Je mi potěšením oznámit, že pro PlayStation 5 chystáme next-gen VR systém, který zpřístupní ultimativní zážitek a nabídne dramatický posun ve výkonu i interaktivitě. Vzali jsme všechno, co jsme se naučili od uvedení PS VR, abychom vytvořili systém nové generace,“ říká zástupce Sony konkrétně.

Pořád toho musíme pro náš nový VR systém hodně udělat, takže s ním nepočítejte v roce 2021, říká Sony.

Celá zpráva na blogu PlayStationu se nese ve velmi obecné rovině, což je pochopitelné i vzhledem ke zmínce, že zařízení nevyjde dříve než v příštím roce. Ani to ale nelze brát jako slib, a podobně jako v případě první generace PS VR je pravděpodobné, že budeme čekat ještě déle. „Pořád toho musíme pro náš nový VR systém hodně udělat, takže s ním nepočítejte v roce 2021. Chtěli jsme ale tuhle informaci sdílet s našimi fanoušky v předstihu a v době, kdy už vývojáři začali pracovat na nových hrách, které ve virtuální realitě budete prozkoumávat,“ říká Nišino.

Odměnou za čekání má být headset s vysokým rozlišením, který přijde v kombinaci s úplně novým ovladačem. „Hráči si budou ještě víc uvědomovat přítomnost [ve VR] a budou se po nasazení nového headsetu moci ponořit do her ještě hlouběji,“ láká viceprezident plánování. Přidává také, že po vzoru DualSensu bude mít i nový ovladač k VR některé klíčové prvky, kam můžeme řadit zejména haptickou odezvu a adaptivní ovládací části, byť je nikdo ze Sony v souvislosti s VR momentálně nejmenuje. Mírně zarážející je nicméně fakt, že headset nebude bezdrátový, jak se v uplynulých měsících spekulovalo a ke konzoli ho stále budete muset připojovat přímo. Designéři Sony však činí alespoň jeden ústupek – headset už nebude nutné složitě spojovat s konzolí přes komunikační jednotku, ale pouze jediným kabelem, což usnadní instalaci a zřejmě i zvýší chuť headset vybalovat.

V závěru pak Hideaki Nišino uklidňuje současné majitele PS VR, kteří nepřijdou o setrvalou podporu a nové tituly, jako After The FAll, Sniper Elite VR nebo Humanity. Ostatně, v tuto chvíli nabízí první generace PlayStation VR jedinou možnost, jak si ve virtuální realitě zahrát i na PlayStationu 5, bez ohledu na nutnost použít speciální redukci k připojení headsetu. Jak dlouho tento stav potrvá teprve uvidíme, stejně jako detaily, první nákresy, vizualizace či dokonce samotné zařízení. Otázkou také je, zda jej bude chtít Sony alespoň prezentovat na některé z letošních akcí, i to je ale v tuto chvíli nejasné a nezbývá než trpělivě čekat.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru