Sony pokračuje ve výrobě PS4 kvůli nedostatku PS5

Podle Bloombergu jde o roční prodloužení plánu. Vzniknout má přes milion nových konzolí

Zdroj: Sony
12. 1. 2022

Mluvčí společnosti Sony potvrdil na dotaz Bloombergu, že výroba konzole PlayStation 4 bude pokračovat i v roce 2022. Ačkoliv situaci blíže nekomentoval, podtrhl úspěch PS4 a naznačil, že období přechodu mezi generacemi vždy nějaký čas trvá. Bloomberg se nicméně obrátil na své zdroje blízké situaci v Sony a získal anonymní prohlášení o důvodech, proč bude výroba konzole předchozí generace startovat i ve druhém roku po uvedení PlayStationu 5.

„Ačkoliv Sony nikdy neoznámila, kdy přestane PS4 vyrábět, již dříve plánovala ukončit celý proces na konci roku 2021,“ tvrdí Bloomberg, resp. jeho zdroje. Díky tomu, že konzole předchozí generace používá méně pokročilé čipy, je na výrobu jednodušší a současně představuje cenově zajímavou alternativu k výkonnější PS5. Podle Bloombergu by pak zvýšení výrobních objednávek přidáním levnějšího modelu PS4 mohlo Sony zaručit větší prostor pro vyjednávání s výrobními partnery o lepších podmínkách, což by se mohlo výhledově promítnout právě v souvislosti s PS5.

Dle této strategie by mohlo být v roce 2022 vyrobeno přibližně milion nových kusů PS4 s tím, že by se objem upravoval podle poptávky. Tento přístup by navíc mohl opticky snížit tlak na nedostatek PlayStationu 5 a držet na uzdě narůstající zájem. Jak ovšem naznačuje Bloomberg dále, paradoxně i starší konzole by se mohla stát cílem překupníků a podobně jako v případě trhu s grafickými kartami učinit vedle výběhových modelů od Nvidie a AMD nedostatkové zboží také z PS4. Na každý pád se konzole s více než 116 miliony prodanými kusy podívá i do desátého roku své existence a má potenciál ještě se přiblížit v celkových prodejích handheldu Game Boy a Game Boy Color, který dlí na třetím místě tabulky se 118,69 miliony kusy.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím