Sony podle Schreiera plánuje akci k PS5 na příští týden

První stream bude zaměřen primárně na hry. Ty další se budou věnovat samotné konzoli

Zdroj: Sony
27. 5. 2020

Společnost Sony má plánovat on-line akci k PlayStationu 5 na příští středu, tedy 3. června. S informací přišla agentura Bloomberg, ale co je ještě důležitější, pod zprávou je podepsaný ostřílený Jason Schreier, který nedávno opustil Kotaku. Jako obvykle se opírá o své dobře informované zdroje. Současně ale upozorňuje, že plány se ještě mohou změnit.

Teď spíš hry, později samotné konzole

V tomto případě by se stream měl zaměřit na prezentaci her, jak už naznačovaly některé předchozí informace. Další akce by pak měly následovat v nadcházejících týdnech a měsících a ty už se pravděpodobně budou víc věnovat samotné konzoli, o níž toho stále víme relativně málo. Teoreticky tak můžeme očekávat něco na způsobem nedávné prezentace third party lineupu v podání streamu Inside Xbox.

Mluvčí Sony odmítl informaci pro Bloomberg jakkoli komentovat. Stejně jako konkurenční Microsoft ale společnost opakovaně zdůrazňovala, že se chystá uvést novou konzoli na trh ještě letos před Vánoci bez ohledu na komplikace spojené s nemocí Covid-19. Spekulovalo se jen o tom, že by konzole měla být dražší než PS4 při svém startu a že bude k dispozici méně systémů ve srovnání s debutem minulé generace.

Také VentureBeat upozorňuje, že bychom neměli čekat informaci o ceně a datu vydání konzole.

Podle samotného Schreiera je datum 3. června mnohem jistější než všechny dosavadní spekulované termíny. Se stejnou informací následně nezávisle na Bloombergu přispěchal i magazín VentureBeat a jeho autor Jeff Grubb, který už před časem ukazoval v souvislosti s PS5 na začátek června. Také VentureBeat upozorňuje, že bychom neměli čekat informaci o ceně a datu vydání konzole. Sony si prý není cenovkou stále jistá, aby byla PS5 konkurenceschopná, ale současně výrobce na hardware nedoplácel.

VentureBeat dále píše, že i podle něj se budou prezentovat hry a to, čeho je konzole schopná. Sony si je podle zprávy vědoma kritiky, kterou po nedávné prezentaci her pro Xbox Series X utržil Microsoft a asi nechce opakovat podobný scénář.

Nahlásit chybu v článku

6

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru