Sony oznamuje filmovou adaptaci hry Gran Turismo

Režisérem je skutečně Neill Blomkamp. Premiéra připadá už na 11. srpna 2023

Zdroj: Polyphony Digital
15. 6. 2022
Název hry: Gran Turismo (film) Datum vydání: 11. 8. 2023
Gran Turismo (film)

Na konci května se objevila zpráva, že společnost Sony dala zelenou filmové adaptaci slavné závodní série Gran Turismo. Informace pocházela ze strategického brífinku společnosti, na kterou pak navázal magazín Deadline s exkluzivními informacemi. Ačkoliv některá média do té doby spekulovala, zda půjde o seriál, redaktoři Deadlinu vymezili, že se jedná o film, který bude režírovat Neill Blomkamp. Film měl být na konci května teprve v předprodukční fázi, a tak jsme oficiální informace neočekávali příliš brzy. Byl to ovšem opět Deadline, který jako první informoval o oznámení snímku přímo ze strany společnosti Sony a přináší také základní popis příběhu.

V první řadě došlo na potvrzení, že za filmem Gran Turismo skutečně stojí režisér Blomkamp, který se podepsal pod filmy jako District 9 nebo Chappie. Překvapivá je zpráva o datu premiéry, se kterou se počítá už za rok, konkrétně 11. srpna 2023. Co se týče dalších společností, které jsou do projektu zapojeny, jde především o Columbia Pictures, která úzce spolupracuje s PlayStation Productions – skupinou, která má na starost všechny seriály a filmy vycházející z her od Sony. Co se týče scénáře, postará se o něj Jason Hall, jehož doposud nejvýraznějším filmem byl Americký sniper.

Filmové Gran Turismo pak bude vystavěno na skutečném příběhu mladíka, který si zamiloval závodní sérii od Polyphony Digital, účastnil se soutěží a přes skutečné závody v Nissan Cupu se propracoval až ke kariéře závodníka. Dá se tedy předpokládat, že film bude přímo zpracovávat příběh některého z vítězů GT Academy, programu, prostřednictvím kterého se původně hráči her dostávají do kontaktu se skutečným závoděním s tím, že řada z nich opravdu skončila v kokpitu závodního vozu. Jen namátkou můžeme jmenovat například španělského pilota Lucase Ordoñeze, který se v roce 2008 stal prvním vítězem GT Academy. Stejně jako všechny jeho nástupce – Jordana Tressona, Janna Mardenborougha, Marka Šulžitského, Nicolase Hammana a spoustu dalších.

Je samozřejmě otázkou, zda se nebudou chtít filmaři pouze inspirovat, v opačném případě by mohlo jít o dokument, což ovšem stále není vyloučeno, i když takové již vznikaly. Na druhou stranu, zapojení Blomkampa slibuje spíše falešný dokument a pouze inspiraci, což by ovšem i tak mohlo být poměrně zajímavé. Nic bližšího – zejména stran obsazení či širší premisy příběhu – bohužel v tuto chvíli neznáme.

# film

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru