Sony neuvažuje nad debutem svých her v PS Plus

Sony neuvažuje nad debutem svých her v PS Plus

Strategie zůstává i nadále stejná. Jsme s ní takto spokojení, říká šéf předplatného

Zdroj: Sony
15. 6. 2023

V průběhu dnešního dne jsme vás informovali o zájmu společnosti Sony výhledově nabídnout předplatitelům služby PlayStation Plus Premium možnost zahrát si přes cloud také tituly z PlayStationu 5. Jde o důležitý krok, který by mohl přijít v souvislosti s handheldem pracovně pojmenovaným Project Q, ale i bez spojení s tímto zařízením se zdá, že Sony skutečně začíná uplatňovat některý z bodů své „agresivní strategie“ navázané na streamované hraní. Ruku v ruce s technologií a základní možností zahrát si přes cloud ale jde také herní nabídka, kterou může Sony rozšiřovat díky titulům od partnerů i svých vlastních studií, podle vyjádření ředitele pro předplatné v Sony Nicka Maguira to ale i nadále budou starší, nikoliv nové a debutující tituly.

Informace zazněla v rozhovoru pro magazín Games Industry, ve kterém Maguire samozřejmě mluvil už o plánu rozšířit nabídku streamovaných her o kousky z PS5, ale obšírně se věnoval i strategii, kterou japonská společnost na své tituly uplatńuje. „S naší strategií jsme spokojeni. Když tam [do nabídky] dáte hry trochu později v jejich [životním] cyklu, znamená to, že můžete oslovit zákazníky klidně i 12, 18 nebo 24 měsíců po vydání,“ řekl Maguire. Protože Sony stále vidí dostatek lidí, kteří se ke hrám poprvé dostávají právě až s takovým odstupem a díky předplatnému, nehodlá zatím nic měnit. Přiznává nicméně, že společnost bude vyhledávat vhodné 3rd party tituly a oslovovat jejich vývojáře či vydavatele, aby se s nimi dohodla na debutu přímo do předplatného. Stalo se tak například se hrou Stray a podle Maguirea je o hru stále zájem.

Dotaz pak zazněl i v souvislosti s live service hrami, které mohou do předplatného zamířit, takže se zákazníci dostanou k základní hře jen v rámci ceny předplatného, ale pak se před nimi otevírá možnost utrácet další peníze za sezónní obsah. Maguire v odpovědi, zda něco takového Sony vyhledává, však neodpověděl úplně konkrétně a pouze zmínil, že pohled na celý segment prochází neustálým vyhodnocováním a Sony hledá tu nejvhodnější cestu a způsob, jak nabídku her v předplatném spravovat. Podobně se pak vyjádřil i k tématu vydávání her od Sony na PC, ať už se bavíme o výběru titulů nebo o časovém odstupu od jejich původního data vydání. V závěru pak Maguire ještě vyzdvihl, že jsou v Sony překvapení zájmem o zmiňovaný stupeň Premium předplatného PS Plus. Podle jeho slov v Sony očekávali, že tím nejpopulárnějším stupněm bude Extra, ale ve finále tomu tak není.

„Myslím, že nic nenaznačuje, abychom změnili kurz,“ uzavírá Maguire a doplňuje, že úkolem číslo jedna je najít způsob, jak přidat nové funkce, po kterých hráči volají, přidat další výhody a hlavně udržet službu relevantní, spolu s přivedením další skupiny zákazníků.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru