Call of Duty: Modern Warfare, Activision, Sony nechce prodávat Call of Duty v Rusku

Sony nechce prodávat Call of Duty v Rusku

Modern Warfare tam v PlayStation Storu nenajdete. Důvodem má být příběhová kampaň

23. 10. 2019
Název: Call of Duty: Modern Warfare Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 25. 10. 2019

Společnost Sony nebude v Rusku prodávat digitální cestou akci Call of Duty: Modern Warfare od Activisionu. Neobjeví se tedy v nabídce PlayStation Storu. Předchozí informace byla včera potvrzena prostřednictvím oficiálního ruského účtu Call of Duty na Twitteru. Activision vysvětlil, že jde o rozhodnutí Sony. Hra se bude v digitální verzi v Rusku normálně prodávat na PC i Xboxu One. Vydavatel přitom zdůrazňuje, že Modern Warfare vypráví fiktivní příběh.

Nečiní tak náhodou. Právě příběh má být údajně důvodem, proč jedna z verzí v Rusku narazila. Autoři se netají tím, že se snaží zachytit podobu současných konfliktů a to, jak se válka v posledních letech proměnila. V jedné z misí budeme svědky ruského bombardování v blízkovýchodní oblasti. Hráč má ovládat mladou dívku jménem Farah, jejíhož otce zabije ruský voják. Vy pak v její kůži zabijete Rusa. Dospělá Farah později bojuje proti ruské okupaci v rámci uskupení, které ruská vláda označuje za teroristickou organizaci.

Jak sami vývojáři trefně poznamenali na konto své příběhové kampaně – pro jednu stranu může být člověk bojovníkem za svobodu, pro jinou pak ta samá osoba naopak teroristou.

Zdůrazňujeme, že se jednat o důvod, proč se Call of Duty nebude v Rusku prodávat v PlayStation Storu, ale zúčastněné strany tuto informaci oficiálně nekomentují. Čeká se především na vyjádření ze strany Sony. O stanovisko už požádaly například magazíny Eurogamer.net nebo Video Games Chronicle. Pro GamesIndustry.biz jen výrobce konzole potvrdil informaci bez dalších podrobností. Hra Call of Duty: Modern Warfare byla z nabídky PlayStation Storu v Rusku stažena už v polovině září, ale až dosud leckdo věřil, že se zase do obchodu vrátí. Tehdy se ještě k problému Activision nevyjadřoval.

Že může mít nový díl v Rusku problémy, se spekulovalo už delší dobu. Nelákaly na něj údajně obchodníci a čelit měl také kritice místních médií za reflexi syrského konfliktu. Jak ostatně už dříve sami vývojáři trefně poznamenali na konto své příběhové kampaně – pro jednu stranu může být člověk bojovníkem za svobodu, pro jinou pak ta samá osoba naopak teroristou.

Nejde samozřejmě o první případ, kdy v rámci série Call of Duty ruská strana či nějaký Rus figuruje coby protivník. A přirozeně to i v minulosti vedlo k nejrůznějším negativním ohlasům. Z ruské verze Call of Duty: Modern Warfare 2 například zmizela kontroverzní mise No Russian. Nicméně aktuální složitá situace ve světě byla zřejmě pro ruskou pobočku Sony v kombinaci s odvážnou kampaní Call of Duty příliš citlivá.

Hra vychází v pátek 25. října, ale první kopie už se dostaly ven neoficiální cestou, jak jsme vás informovali v novinkovém souhrnu.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru