Sony má ve vývoji 25 vlastních her pro PlayStation 5

Sony má ve vývoji 25 vlastních her pro PlayStation 5

Skoro polovinu tvoří úplně nové značky. Jsou mezi nimi velké i malé tituly různých žánrů

Zdroj: PlayStation
13. 5. 2021

V posledních týdnech se opakovaně řešilo, často i na základě nejrůznějších zákulisních a nepotvrzených zpráv, jaký je vlastně aktuálně vztah společnosti Sony k novým značkám a first party hrám obecně. Je PlayStation ochotný riskovat a zkoušet nové věci jako dřív, anebo dnes sází spíš na jistotu, osvědčené značky a velké blockbustery?

Částečnou odpověď nám nyní dává dlouholetý šéf nizozemského studia Guerrilla Games Hermen Hulst. Současný prezident SIE Worldwide Studios v rozhovoru pro magazín Wired prozradil, že Sony má momentálně ve vývoji přes 25 first party her, což je úctyhodné číslo. Skoro polovinu z nich přitom mají tvořit nové značky. Hulst slibuje, že jsou nesmírně rozmanité. Jsou mezi nimi podle něj velké hry i malé hry z různých žánrů.

Podle Hulsta je aktuální portfolio stále pestré

Hulst už dříve v rozhovoru pro magazín GamesIndustry.biz prohlásil, že chce různorodé portfolio projektů. Jako příklad této variability zmínil nedávného Astro Bota, Sackboye, Dreams, The Last of Us Part II nebo Ghost of Tsushima. To prý dokazuje, že Sony nabízí širokou paletu zážitků. A podobná pestrost by měla být podle něj Sony vlastní i nadále.

Důvodem, proč někteří fanoušci v poslední době zpochybňovali chuť a ochotu PlayStationu riskovat a zkoušet netradiční projekty, bylo kromě jiného nedávné omezení aktivit týmu Japan Studio. Ten po čtvrtstoletí tvořil stabilně jedny z nejoriginálnějších a nejodvážnějších exkluzivních her, jaké vznikaly pod hlavičkou Sony.

Společnost Sony pomohla v březnu zafinancovat novou hru od studia Haven Entertainment, které založila Jade Raymond po odchodu ze Stadie.

Co je to ale za hry, o nichž Hulst mluví? S jistotou přitom víme, že na PlayStation 5 se momentálně chystají potenciální velké trháky jako Gran Turismo 7, Horizon Forbidden West nebo nový God of War. Za dveřmi je samozřejmě také Ratchet & Clank: Rift Apart od studia Insomniac Games. A nedávno vyšel pod záštitou Sony Returnal od finského studia Housemarque.

Společnost Sony navíc pomohla v březnu zafinancovat novou hru od studia Haven Entertainment, které založila Jade Raymond po odchodu ze Stadie. PlayStation také vydá nový AAA multiplayerový titul od studia Firewalk Studios, které založili někdejší veteráni Bungie. Nelze navíc vyloučit, že vlastními tituly Hulst myslí i menší nezávislé hry jako Kena: Bridge of Spirits, které sice Sony přímo nevydává, ale mají nějakou formu exkluzivity a PlayStation je finančně podpořil.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru