Sony má ukončit PS Store na PS3, Vitě a PSP

Sony má ukončit PS Store na PS3, Vitě a PSP

Pokud se informace potvrdí, digitální hry ani DLC už si pro starší platformy nekoupíte

Zdroj: Sony
22. 3. 2021

Spekuluje se, že společnost Sony v létě ukončí provoz PlayStation Storu na konzolích PlayStation 3, PlayStation Vita a PSP. Hráči by si tak už nemohli kupovat digitální verze her ani rozšíření. S informací přišel magazín TheGamer, který se odvolává na nejmenovaný ověřený zdroj. A je i dost konkrétní. On-line obchod pro PS3 a PSP by měl podle něj skončit 2. července, v případě Vity pak 27. srpna.

Ozve se Sony ještě tento měsíc?

Sony údajně plánuje oficiálně zprávu oznámit ještě tento měsíc. A pokud se tak skutečně mělo stát, možná bude v návaznosti na spekulaci reagovat ještě rychleji. Na informaci už se samozřejmě všichni ptají. Už dříve firma uvedla, že přestane nabízet filmový a televizní obsah, který byl ve vybraných regionech na PS Storu také k dispozici.

Pokud se informace potvrdí, nešlo by pochopitelně o úplnou raritu. Obsah pro starší platformy už dříve zmizel třeba z webové verze PlayStation Storu. Konkurenční Wii Shop Channel od Nintenda zase přestal fungovat v lednu 2019. Podobně loni firma oznámila, že ve 42 zemích převážně latinské Ameriky a Karibiku zavře eShop pro Wii U a 3DS.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru