Sony má chystat film podle hry Gravity Rush

Další adaptace na obzoru. Povedená hra z PlayStationu už se dočkala stylového anime

Zdroj: Sony
23. 8. 2022

V posledních dnech tu máme jednu adaptaci za druhou a opakovaně mluvíme o projektech od Sony. Teď je tu další takový. Magazín Deadline přišel s vlastní exkluzivní zprávou, že filmová a televizní divize PlayStation Productions chystá film podle hry Gravity Rush. Na projektu se podílí také společnost Scott Free Productions, kterou založili režiséři Ridley Scott a Tony Scott. Režisérkou má být Anna Mastro a scénář napíše Emily Jerome.

Dealine říká, že neví, kdo bude producentem film ani to, zda jej bude přímo Sony distribuovat. Neznáme ani přibližný termín premiéry. Nejde ale tak docela o první pokus přenést hru do nového média. Ke Gravity Rush 2 vyšel prequel v podobě anime Gravity Rush: The Animation – Overture. K dispozici je zdarma přímo na kanálu PlayStationu a překlenuje mezeru mezi událostmi prvního a druhého dílu.

Gravity Rush debutovalo na Vitě v roce 2012 a o tři roky později dorazilo také na PS4. Dvojka pak vyšla rovnou a jen na PS4. Hru má na svědomí dnes už neexistující Japan Studio, konkrétně Team Gravity známý také jako Project Siren. Skupinka vývojářů, která kromě Gravity Rush vytvořila také – ano, hádáte správně – hororovou sérii Siren. Hlavním autorem obou značek je otec Silent Hillu Keiičiro Tojama, který teď pracuje na strašidelné hře Slitterhead ve vlastním novém týmu Bokeh Game Studio.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru