Sony již brzy nabídne možnost úpravy DualShocku 4

Sony již brzy nabídne možnost úpravy DualShocku 4

Přídavný modul přinese OLED displej a dvojici programovatelných tlačítek

18. 12. 2019

Pokud patříte mezi ty fanoušky PlayStationu, kteří snad závistivě pokukují po možnostech ovladačů pro Xbox a divíte se, z jakého důvodu společnost Sony dosud nepředstavila odpověď na konkurenční ovladač řady Elite, tak vás následující zpráva určitě může potěšit. Od příštího roku totiž bude možno standardní DualShock mírně upravit a bude k němu možno připojit dvojici programovatelných tlačítek. Nejedná se tedy o plnohodnotnou alternativu v podobě nového ovladače s vyměnitelnými ovládacími prvky, určitý posun to ale určitě je. A pokud nejste zrovna technicky zdatní a nechcete se například na vlastní pěst pouštět do výměny analogových páček za neoriginální kovové alternativy, tak alespoň jistou míru variability již brzy obdržíte.

Chystané zařízení má podobu přídavného modulu, který se připojuje na spodní stranu ovladače. Využije nabízený USB port a zakryje i konektor na sluchátka. O ten ale hráči nepřijdou, v samotném modulu se totiž konektor na sluchátka rovněž nachází. Součástí přídavného zařízení je malý OLED displej odhalující aktuální nastavení tlačítek a co je nejdůležitější – na spodní straně hráči získají dvojici tlačítek navíc. Neočekávejte ale dvě extra a dosud nevyužité ovládací prvky – tato tlačítka totiž slouží k namapování již existujících prvků ovladače DualShock. Využít je bude možné například pro rychlejší dosah na tlačítka střelby a k eliminaci nutnosti přehazovat ukazovák ve snaze zmáčknout některý z dvojice tlačítek R1/R2, či jejich alternativy na levé straně. Ze samotného představení pak vyplývá, že cílem je oslovit zejména kompetitivně laděné hráče.

Speciální tlačítko také umožňuje nastavovat tlačítka za běhu, takže jste vždy připraveni bez ohledu na to, jakou hru hrajete.

Sony tento přídavek popisuje následovně: „Modul je vybaven dvěma zadními dotykovými tlačítky navrženými pro pohodlí a přesnost, aby bylo možné ovládnout vaše oblíbené tituly. Speciální tlačítko také umožňuje nastavovat tlačítka za běhu, takže jste vždy připraveni bez ohledu na to, jakou hru hrajete.“ Potěší také možnost uložit až tři nejčastěji používané profily. Sony zároveň slibuje nezměněný základní design i pohodlí, na které byli při používání ovladače hráči dosud zvyklí. Načasování tohoto přídavku pak budí u některých hráčů i médií dojem z možné přípravy na podobu páté plnohodnotné generace ovladače, jež zhruba za rok doprovodí na trh PlayStation 5. Smysl by v takovém případě dávalo to, že pokud právě tato tlačítka budou u DualShocku 5 standardem, tak si Sony touto formou může s předstihem zajišťovat kompatibilitu současného ovladače.

Datum vydání je za oceánem naplánováno již na 23. leden a do Evropy by tento modul měl následně dorazit už v polovině února. Cena tohoto rozšíření funkcionality je stanovená na 30 eur, což by v přepočtu mělo v obchodech znamenat zhruba 800 korun.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru