Twisted Metal (seriál), Sony chystá seriál Twisted Metal od scenáristů Deadpoola

Sony chystá seriál Twisted Metal od scenáristů Deadpoola

Bude to akční i vtipná jízda. Už se spekuluje, kdo si může zahrát šíleného klauna

Zdroj: Sony
23. 2. 2021
Název: Twisted Metal (seriál) Datum vydání: 27. 7. 2023

V prosinci jsme psali, že PlayStation připravuje 10 filmů a seriálů podle svých značek. Už tehdy jsme připomínali, že po Uncharted a The Last of Us může přijít na řadu The Last Guardian, Sly Cooper nebo Twisted Metal. A právě na poslední jmenovaný nyní došlo. Poté, co seriál v roce 2019 slíbil šéf Sony Pictures Tony Vinciquerra, jsme se konečně dočkali dalších podrobností.

S čerstvou várkou informací přišel magazín Variety, který slibuje hraný seriál od Sony Pictures Television a PlayStation Productions. Má se jednat o akční komedii, kterou vytvoří Rhett Reese a Paul Wernick, scenáristé filmů Deadpool a Zombieland. Sony je prý nadšená tím, jaký tým dává dohromady adaptaci této ikonické značky, jedné z nejstarších pro PlayStation.

Nebude chybět ani proslulý šílený klaun Needles Kane, který řídí zmrzlinářské auto Sweet Tooth.

Hlavním hrdinou příběhu bude outsider, který dostane nabídku na lepší život, pokud dokáže doručit tajemný balíček přes postapokalyptickou pustinu. S pomocí parťáka musí překonat všechna nebezpečí včetně nepřátel, mezi nimiž nebude chybět ani proslulý šílený klaun Needles Kane, který řídí zmrzlinářské auto Sweet Tooth.

Reese a Wernick budou u projektu figurovat jako výkonní producenti. Na scénáři se bude podílet i Michael Jonathan Smith, který spolupracoval na seriálu Cobra Kai. Spekuluje se, že herec Will Arnett, která daboval třeba Batmana v Lego filmech, by mohl propůjčit svůj hlas zmíněnému klaunovi. Ale nic není potvrzené. Těšit se prý v každém případě můžeme na vyšinutou šílenost, která bude akční i vtipná.

Vlastní divizi specializující se na adaptace herních značek Sony založila pod názvem PlayStation Productions na jaře 2019.

Televizní a filmová divize PlayStationu kromě toho chystá adaptace Uncharted nebo The Last of Us. Sony se do produkce vlastních adaptací podle videoher opřela podobně jako Ubisoft s tím, že má přirozeně na rozdíl od jiných herních firem fušujících do filmu tu výhodu, že je v Hollywoodu jako doma a tomuto byznysu se dávno věnuje. Sama si tak může dohlédnout na adaptace vlastních značek a nesvěřovat je do rukou nikomu jinému.

Vlastní divizi specializující se na adaptace herních značek Sony založila pod názvem PlayStation Productions na jaře 2019. Už tehdy padlo, že chtějí své značky spravovat sami, než aby je licencovali jiným filmovým a televizní studiím. Protože je sami dobře znají a ví, co komunita hráčů očekává a chce.

Sly Cooper a The Last Guardian?

Tehdejší představitel Sony Shawn Layden prohlásil, že se inspirovali tím, jak do tohoto odvětví naskočilo komiksové nakladatelství Marvel. Na starších adaptacích je podle něj poznat, že scénáristé nebo režiséři pořádně nerozuměli světu videoher. Největší výzvou je podle něj vměstnat hru, která trvá třeba 80 hodin, do filmu. Je proto třeba zachytit ducha předlohy a napsat vlastní příběh.

Pokud jde o další projekty, nemáme k dispozici žádné novinky. Dokonce už roce 2017 byl oznámen animovaný seriál podle série Sly Cooper, jehož současný stav je však nejasný. Letos v květnu jsme psali, že z digitálního světa na stříbrné plátno prý míří i The Last Guardian z roku 2016 od Fumita Uedy. Tvrdil to alespoň insider Daniel Richtman, podle nějž studio hledalo vhodné herce. Mimo jiné dvanáctiletého hocha pro hlavní roli. Scénář má psát Max Borenstein, který je podepsaný pod filmy Godzilla z roku 2014 nebo Kong: Ostrov lebek.

Twisted Metal (seriál), Sony chystá seriál Twisted Metal od scenáristů Deadpoola

Twisted Metal v kostce

První díl, který vytvořil David Jaffe, měl premiéru v roce 1995. Ten poslední vyšel v roce 2012 na PS3. Série prodala podle starších dat přinejmenším 5 milionů kopií a dočkala se i několika spin-offů. Fanoušci se mohli rovněž začíst do komiksu Twisted Metal a ještě před seriálem se otevřeně mluvilo o filmové adaptaci. Z těchto plánů však nakonec sešlo.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru