Snaha o výrobu neoficiálních bočnic k PS5 pokračuje

Obchod CustomizeMyPlates se obrací na crowdfunding. Věří, že přemluví Sony k souhlasu

Zdroj: CustomizeMyPlates
16. 11. 2020

Když zástupci Sony před časem potvrdili, že bočnice konzole PlayStation 5 bude možné na straně uživatele jednoduše sejmout, v hráčích to ještě více posílilo pocit, že se užuž chystá oficiální způsob, jak změnit aktuální vzhled. Japonská společnost ale stále mlčí, vlastní řešení nepředstavila, čímž vznikl prostor pro neoficiální bočnice, o kterých jsme vás v uplynulých týdnech na Vortexu několikrát informovali. Produkt či služba pojmenovaná PlateStation 5 však musela být na nátlak ze strany Sony přejmenována, ovšem ani pod hlavičkou Customize My Plates tenhle podnikatelský záměr britským výrobcům nevyšel. Poslední část příběhu – Kterak se hráči marně na bočnice těšili © – mluvila o přesedlání na právně neškodné laminátové polepy, provozovatelé obchodu ale na začátku listopadu slibovali, že vše ještě jednou promyslí a pokusí se bočnice skutečně začít vyrábět.

Ta chvíle přichází nyní, po více než dvou týdnech od poslední aktualizace obecných informací ohledně nastalé situace, když se ve Velké Británii působící firma rozhodla rozmělnit odpovědnost mezi fanoušky prostřednictvím crowdfundingové kampaně. Informuje o ní magazín Video Games Chronicle, který byl ve spojení s (budoucími?) výrobci plastových krytů těla konzole PlayStation 5 a přináší několik detailů, jak by se mohla celá záležitost nadále vyvíjet. CustomizeMyPlates se v první řadě odvolává na anketu, v níž se narůstající skupiny příznivců ptala, zda by byli ochotní podpořit vznik fyzických plastových bočnic na některém z crowdfundigových portálů. Na základě odpovědí pak britští výrobci potvrdili, že se touto cestou vydají a detaily již brzy zveřejní na sociálních sítích.

Kdyby šlo například o ovladač, Sony může aktivně vystupovat proti neoficiálním third party zařízením updatováním konzole a blokováním napodobenin, ale plastová bočnice? S tím mnoho nenadělají, říká oslovený odborník.

Stále však podle informací VGC nemá CustomizeMyPlates vyřešenou právní otázku a hodlá prý zatlačit na Sony prostřednictvím petice, která by výrobu plastových bočních krytů autorizovala. Ona petice má být součástí chystané kampaně – pravděpodobně na Kickstarteru – a má jít o prostředek, který by měl potenciálně negovat případné další právní kroky Sony. A tento postup schvaluje také nejmenovaný zaměstnanec velké společnosti zabývající se výrobou third party periferií, kterého VGC oslovilo. „Hádám, že Sony nebude schopná tuhle záležitost držet příliš dlouho,“ říká oslovený odborník a odkazuje se na skutečnost, že se pořád bavíme jen o kusu plastu, který náhodou sedí na konzoli PlayStation 5. „Kdyby šlo například o ovladač, Sony může aktivně vystupovat proti neoficiálním third party zařízením updatováním konzole a blokováním napodobenin, ale plastová bočnice? S tím mnoho nenadělají,“ uzavírá odborník.

Pokud jste tedy čekali na možnost, upravit si vzhled PlayStationu 5, možnost pravděpodobně přijde, jen připomínáme, že původní cenovka bočnic před jejich stažením z předprodeje byla poměrně vysoká. CustomizeMyPlates si před několika týdny řekli o 40 dolarů a poměrně vysoká cena je aplikována i na aktuální polepy. Mezi nimi teď CustomizeMyPlates nabízí nejen skiny pro PlayStation 5, ale také pro Xbox Series X a S a jednotlivé ovladače, o které je soudě podle ohlasů na Twitteru také velký zájem. Sami jsme nicméně zvědaví, jak situace dopadne, případně zda na ní Sony zareaguje oficiální formou a bočnice nabídne sama.

Nahlásit chybu v článku

6

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru