The Smurfs – Mission Vileaf, Microids, Šmoulové už letos vtrhnou na PC a konzole

Šmoulové už letos vtrhnou na PC a konzole

V nadcházejících pěti letech pak Microids vydají další hry. Na první pracují autoři Asterixe

Zdroj: The Smurfs
9. 4. 2021
Název: The Smurfs – Mission Vileaf Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: Datum vydání: 26. 10. 2021

Francouzský vydavatel Microids a společnost IMPS, která vlastní práva na značku Šmoulové, chystají hned čtveřici nových her s malými modrými skřítky, které původně vytvořil belgický kreslíř Peyo. Zabrousí do různých žánrů a tyto tituly budou vycházet v nadcházejících pěti letech.

Hra The Smurfs – Mission Vileaf vyjde na konci tohoto roku.

Obě strany si vyměňují komplimenty a Microids tvrdí, že taková bohatá značka jim umožní vytvořit široké spektrum různorodých her. Tak aby si z nich mohl vybrat každý. Dcera původního autora Véronique Culliford věří, že si tituly užijí děti i dospělí a připomíná, že se navíc chystá nový seriál.

Čtveřice her naváže na už dříve oznámený titul. O něm společnost poprvé informovala loni v květnu. Hra The Smurfs – Mission Vileaf vyjde na konci tohoto roku a míří na PC a konzole PlayStation 4, Xbox One a Switch. Půjde o trojrozměrnou plošinovku, v níž se populární modří hrdinové budou opět muset utkat s obávaným Gargamelem ve snaze zachránit šmoulí vesnici i celý les, lákají Microids.

První hru vytvoří autoři Asterixe

Na novince pracuje francouzský nezávislý tým Osome Studio, což jsou shodou okolností autoři jiné herní adaptace slavné komiksové značky. Podepsaní jsou pod hrou Asterix & Obelix XXL 3: The Crystal Menhir a podíleli se rovněž na remasterech předchozích dvou dílů.

Půjde o úplně nový příběh a bude jej možné hrát sólo i s přáteli. Hra mát být vtipná a napínavá, tvrdí vydavatel. Detaily o projektu neznáme, k dispozici máme navíc jen poměrně pěkný artwork. Vydavatel slibuje už brzy prozradit o The Smurfs – Mission Vileaf více podrobností.

The Smurfs – Mission Vileaf, Microids, Šmoulové už letos vtrhnou na PC a konzole

Šmoulové ve světě videoher

Do Šmoulů se v minulosti pustila spousta slavných firem a dorazili na různé platformy. První hra nazvaná Smurf: Rescue in Gargamel's Castle vyšla už v roce 1982 na Atari 2600 a ColecoVision. Kromě velkých her se fanoušci zejména v posledních letech dočkali i řady mobilních titulů. Z hlediska žánrů šlo často o plošinovky, ale došlo i na závody nebo hudební/taneční hru.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru