Šmoulové chtějí konkurovat Mario Kart

Závodní arkáda Smurfs Kart dorazí jen na Switch a láká na známé postavy i split-screen

Zdroj: Microids
29. 6. 2022
Název hry: Smurfs Kart Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr:
Smurfs Kart

Po plošinovce The Smurfs – Mission Vileaf od OSome Studio neboli Šmoulové – Mise Zlobýl, chcete-li, která vyšla loni na podzim, láká francouzská společnost Microids na další hru s modrými skřítky. Na Switch míří nový vyzyvatel slavné série Mario Kart, ale než nad zprávou mávnete rukou, měli byste se podívat na autory. Vývoj Smurfs Kart mají totiž na starost závodní specialisté z týmu Eden Games dřív známého jako Eden Studios. Tento francouzský tým dal přitom světu skvělou sérii V-Rally, Test Drive Unlimited a jeho pokračování nebo značku Gear.Club.

Vyšmoulené závody

Šmoulí závody vyjdou digitálně i krabicově ještě letos v zimě. Každý modrásek má mít vlastní auto i speciální schopnost. Na tratích máme hledat zkratky, používat různé předměty, jezdit sami proti AI i s přáteli. Hra nabídne také v tomto žánru velmi vyhledávaný split-screen pro čtyři hráče na jedné obrazovce. K dispozici máme rovněž první screenshoty, ale bohužel zatím žádné video.

Mohlo by vás překvapit, že nejde o první průnik šmoulů mezi závodní hry. Už v roce 2001 vyšel na původní PlayStation titul Smurf Racer! od Infogrames, který se snažil o něco velice podobného jako novinka. Nepříliš úspěšně. Ani aktuální hra to ostatně nebude mít snadné, protože proti Mario Kart se snaží prosadit kdekdo – Garfield Kart (také od Microids), Chocobo GP, Nickelodeon Kart Racers, Team Sonic Racing… Málokdo ale skutečně uspěje v této tvrdé konkurenci.

Samotná skutečnost, že Microids chystají další Šmouly by ale neměla nikoho překvapit. Loni v dubnu firma oznámila, že chystá hned čtveřici her s malými modrými skřítky, které původně vytvořil belgický kreslíř Peyo. Mission Vileaf byl jen jednou z nich a už tehdy vydavatel říkal, že další tituly zabrousí do různých žánrů a budou vycházet v nadcházejících pěti letech.

Na poli licencovaných titulů jsou pak Microids v posledních letech zvlášť aktivní. Dělají také hry s Asterixem, Tintinem, Garfieldem, Poirotem a vydali adventuru podle Vertiga od Alfreda Hitchcocka.

Šmoulové ve světě videoher

Do Šmoulů se v minulosti pustila spousta slavných firem a dorazili na různé platformy. První hra nazvaná Smurf: Rescue in Gargamel's Castle vyšla už v roce 1982 na Atari 2600 a ColecoVision. Kromě velkých her se fanoušci zejména v posledních letech dočkali i řady mobilních titulů. Z hlediska žánrů šlo často o plošinovky, ale došlo i na závody nebo hudební/taneční hru.

# arkáda # šmoulové # závody

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru