P.T., Konami, Smazané P.T. si můžete s trochou úsilí stáhnout znovu

Smazané P.T. si můžete s trochou úsilí stáhnout znovu

Koncept nového Silent Hillu dnes slaví páté výročí. Návrat slavné série je ale v nedohlednu

12. 8. 2019
Název: P.T. Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: , Datum vydání: 12. 8. 2014

V porovnání s letoškem měl rok 2014 minimálně jednu výhodu. Spočívala v tom, že 12. srpna – tedy přesně před pěti lety – už běžel veletrh Gamescom a na tiskové konferenci Sony (to byly časy!) se ihned po prezentaci Metal Gear Solid V: The Phantom Pain objevily záběry z interaktivního teaseru P.T., který byl v tu chvíli zároveň uvolněn pro hraní na PlayStationu 4. Zpětně je vcelku legrační sledovat takřka nulovou reakci publika i novinářů, kteří v té době například zajišťovali přímý přenos z celé akce, vzhledem k tomu, že se spojitost s Hideem Kodžimou, hercem Normanem Reedusem, režisérem Guillermem del Torem a hlavně se hrou Silent Hill prokázala až později.

Dnes už víme, že P.T. i jako nenaplněná vize nového směřování slavné hororové série inspirovala desítky vývojářů v honbě za dokonalou hororovou hrou a stala se častým námětem nejrůznějších remaků v jiných enginech a interaktivních editorech. Téměř až nábožná aura kolem P.T. pak byla umocněna v době probíhajícího sporu Hidea Kodžimy s Konami, když byla hra stažena z PlayStation Store a zahrát si ji už mohli jen ti hráči, kteří ji dosud ze své konzole nesmazali. I s tím se ale dá něco dělat a kdy jindy si alternativní možnost stažení P.T. připomenout, než právě dnes, že ano?

Ještě než vám návod, resp. odkaz na všechny důležité kroky nabídneme, je nutné ujasnit si, že cokoliv, co byste hodlali ve snaze získat zpět ztracené P.T., činíte na vlastní nebezpečí a přebíráte veškerou odpovědnost za jakékoliv případné problémy. Druhým dechem ale můžeme dodat, že postup podle několik hodin starých odkazů skutečně funguje a nikdo nehlásí, že by byl ze strany Sony jakkoliv penalizován. Zároveň je ale nutné dodat, že pokud jste nikdy nesvázali P.T. se svým účtem – rozuměj, nikdy jste si hru nepřidali do knihovny – postup fungovat nebude a jediné, co vám zbývá, je poohlédnout se například na eBayi, kde se dá konzole se staženou hrou stále sehnat.

Celý postup je přitom poměrně prostý a vedle konzole PlayStation 4 a PSN účtu s P.T. v knihovně už potřebujete jenom počítač s Windows.

Teď už ale k návodu, který byl zveřejněn v roce 2016 na webu Wololo.net a ke kterému se pak fanoušci cyklicky vrací. Pokud nechcete číst a raději byste sledovali názorný postup ve formě videa, můžeme vám doporučit například youtubera s přezdívkou H-BOB-OMB, jehož diváci potvrzují, že návod fungoval ještě před několika hodinami. Celý postup je přitom poměrně prostý a vedle konzole PlayStation 4 a PSN účtu s P.T. v knihovně potřebujete už jen počítač s Windows. Na něj nainstalujete program SUWI, o kterém sám H-BOB-OMB tvrdí, že neobsahuje žádný vir a následně jen v konfiguraci své konzole použijete IP adresu počítače jako adresu proxy. Tak jednoduché by to mělo být…

Je samozřejmě otázkou, proč stále zůstává P.T. na serverech PSN, když byla jeho distribuce efektivně ukončena a když Konami nejeví zájem, pokračovat v sérii Silent Hill, resp. pokračovat v duchu, které nastavilo neexistující Kodžimovo studio 7780s. Musíme se ale smířit s tím, že některé věci zůstanou bez odpovědi a momentálně na nich nezáleží. Podstatné totiž je, že už víte, čím vyplnit dnešní zamračený večer…

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru