Služba Ubisoft+ už bude zřejmě brzy spuštěna na Xboxu

Naznačuje to zakladatel italského technického webu. Jeho dřívější předpovědi se potvrdily

Zdroj: Ubisoft
21. 8. 2022

Název italského IT portálu Aggiornamenti Lumia, resp. stejnojmennou přezdívku jeho zakladatele, jsme na Vortexu zmiňovali už několikrát. Například v souvislosti s detaily o F1 2021, možnou konzolovou verzí Age of Empires IV nebo ještě lépe s možným datem vydání Skull & Bones. S přihlédnutím k tomu, že minimálně ve dvou zmíněných případech se už magazín trefil, a vydání AoE IV na konzolích je stále možné, nemáme důvod myslet si, že tentokrát střílí mimo. Aktuální zpráva potěší zejména ty, kdo mají rádi hry od Ubisoftu, ale nechtějí platit za každý jeden titul a rádi by využili předplatné Ubisoft+. To je ovšem momentálně dostupné jen na PC a příchod na konzole – oficiálně avizovaný v lednu – nebyl stále potvrzen. Nyní se však zdá, že čekání pomalu končí a katalog her od francouzského vydavatele přivítá nové hráče.

Zpráva se momentálně opírá o jediný tweet Aggiornamenti Lumia, prostřednictvím kterého redaktoři magazínu sdíleli logo služby Ubisoft+. Nepřidali žádné informace, ale s přihlédnutím k tomu, jak aktivní jsou v propátrávání pozadí ekosystému Xboxu, bylo sledujícím v podstatě obratem jisté, co by to mohlo znamenat. Nesmíme zapomínat na to, co zaznělo v úvodu, tedy dřívější odhalení plánů, přivést službu na PlayStation i Xbox. V prvním případě došlo na hybridní verzi předplatného s označením Ubisoft+ Classics, které zahrnuje starší tituly a nabízí je bezplatně všem, kdo si předplácí PlayStation Plus Extra a PlayStation Plus Premium. To se ovšem nerovná spuštění plnohodnotného předplatného Ubisoft+, které bylo pro PlayStation rovněž naznačováno. V případě Xboxu, kterého se s největší pravděpodobností týká náznak Aggiornamenti Lumia, by proto mohlo dojít rovnou na zpřístupnění celého katalogu her, což by bylo s přihlédnutím k šíři záběru Ubisoftu velmi lákavé.

Ve vzduchu rovněž visí možnost, že by se Ubisoft+ stal součástí Game Passu, podobně jako tomu je v případě služby EA Play, to by však musel Ubisoft změnit svůj původní postoj, v němž tuto eventualitu zamítal. Pořád se ale bavíme o tom, že plány byly zveřejněny začátkem letošního roku a turbulentní vývoj na poli videoher mohl francouzskou společnost přimět k přehodnocení vlastních záměrů. Na druhou stranu, asi těžko by cena předplatného Xbox Game Pass Ultimate mohla vyvážit katalog plný her, včetně novinek, které Ubisoft plánuje na konzolích uvádět, čímž se výrazně odliší od EA Play na konzolích, které novinky v plném rozsahu nenabízí. Snad budeme mít jasněji už za pár dní, Gamescom klepe na dveře.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru