Služba Google Play Pass byla spuštěna i v Česku

Služba Google Play Pass byla spuštěna i v Česku

Za předplatné získáte přístup ke stovkám aplikací. Nechybí novinky, ani hry od Amanity

Zdroj: Amanita Design
1. 10. 2020

Je tomu rok, kdy v rámci jednoho týdne odstartovaly služby Apple Arcade a Google Play Pass. Obě nabízí za cenu měsíčního či ročního předplatného přístup k vybraným aplikacím, které je možné užívat plnohodnotně a bez reklam. Ovšem zatímco se Apple Arcade soustředí výlučně na hry a umisťuje je do nabídky exkluzivně, Play Pass kromě her nabízí také další užitečné aplikace, například pro zpracování fotek či videí a exkluzivní dohody nevyžaduje. Druhou zmiňovanou službu jsme nicméně nemohli až do dnešního dne v Česku vyzkoušet, což se ale mění a Google Play Pass je za 139 korun měsíčně, případně 849 korun ročně dostupný i u nás.

„Služba Play Pass odemkne uživatelům kurátorovaný výběr stovky titulů, které budou díky tomu bez reklam, nákupů v aplikacích a plateb předem,“ začíná tisková zpráva oznamující dnešní spuštění. Bez ohledu na popisovanou univerzálnost celého programu jsou nejprve vyjmenovány ty nejzářivější tituly, jako například Sonic the Hedgehog, Monument Valley, Terraria nebo Star Wars: Knights of the Old Republic. V seznamu by však měly být i úplné novinky i méně známé tituly, které by potenciálně mohly skutečně rozšířit váš obzor, netrávíte-li čas zahloubaní do žebříčků a aktuálních herních trendů na mobilech. A nedivíme se, že Google upozorňuje i na tituly od českého studia Amanita Design, jako jsou Samorost 3 a Chuchel. „Pro hráče má Play Pass velkou hodnotu v tom, že jim za jednu platbu nabízí přístup k ucelené sbírce kvalitních her, o kterých by se jinak možná vůbec nedozvěděli,“ říká zakladatel studia Jakub Dvorský. Zkušenosti na tomto poli má přitom Amanita právě z konkurenčního Apple Arcade, kde například launchovala hru Pilgrims, která si před několika dny odnesla i titul nejlepší hry roku 2019 v tradiční anketě Česká hra roku.

Nezdá se navíc, že by se nabídka smršťovala či výrazně obměňovala, jako tomu je v případě konkurence a už před rokem bylo jasné, že Google razí trochu jinou cestu.

Co se týče aplikací, vedle editorů fotek a videí je k dispozici plejáda nástrojů pro zvýšení efektivity práce, nejrůznější plánovače, čtečky, překladače, záznamníky, ale také ladičky nástrojů, převodníky měn nebo relaxační aplikace s hudbou. Aplikace jsou však zastoupeny jen minoritně a tvoří přibližně čtvrtinu ze všech 570 dostupných aplikací. Nezdá se navíc, že by se nabídka smršťovala či výrazně obměňovala, jako tomu je v případě konkurence a už před rokem bylo jasné, že Google razí trochu jinou cestu. Pokud váháte, zda si službu vyzkoušet, nabízíme vám seznam všech aplikací, na základě kterého se můžete lépe rozhodnout. Pokud dojde k průniku s vašimi zájmy, mohlo by jít o skvělou alternativu, jak se vyhnout balastu, případně otravným reklamám v „bezplatných“ aplikacích, přesto jich je na náš vkus v nabídce až příliš, čímž může výsledná kvalita trochu trpět.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru