Slovenský „Outlast“ se jmenuje Deadness

Slovenský „Outlast“ se jmenuje Deadness

Nový horor od našich sousedů sází na slovenský dabing a strašidelný špitál

28. 1. 2019

Vývojáři ze slovenského týmu Alien Studio pracují na novém hororu Deadness. Svou novinku představili koncem minulého týdne, ale dělají na ní už více než rok. V Deadness máme zažít teror v laboratořích opuštěné nemocnice, a to vše ve VR. V tuto chvíli autoři pracují na podpoře pro headsety Oculus Rift a HTC Vive. Představu o tom, jak hra bude vypadat a fungovat v praxi, si můžete udělat díky čerstvému přibližně půl druhé minuty dlouhému traileru, který zaujme české a slovenské hráče nepochybně už tím, že se pyšní slovenským dabingem. Upoutávka je navíc zajímavá rovněž proto, že v ní zazní skladba Jaroslava Becka.

Na první pohled může novinka připomenout například first person survival horor Outlast od kanadského studia Red Barrels. Této podobnosti si všimli i první hráči, kteří přidali k videu svůj komentář. Na adresu Deadness se v každém případě zatím hráči vyjadřují velmi pochvalně a zvlášť chválí kompletní slovenskou jazykovou verzi. Největší zvědavost na druhou stranu budí otázka, zda se kromě VR verze dočkáme i té tradiční, po níž se ptají ti, kteří virtuální realitě nefandí, anebo jednoduše nemají vlastní headset. Za pozornost stojí také skutečnost, že možná bude hráč minimálně po část hry upoutaný na kolečkové křeslo.

Alien Studio není typický vývojářský tým. Firma vznikla v roce 2003 a specializuje se na 3D grafiku, animaci a speciální efekty. Tvoří reklamy i krátké filmy, ale Deadness bude jejích prvním vlastním herním projektem v pravém slova smyslu. Tým sídlí v Bratislavě a mezi jeho klienty v minulosti patřily velké společnosti jako Coca-Cola, Heineken, Škoda Auto, Suzuki nebo Kofola. Budeme vývojářům držet palce, aby se jim povedlo udělat stejný dojem také na fanoušky videoher. První krok nepochybně zvládli.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru