Forgotten but Unbroken (Secret War), Slovenská variace na Jagged Alliance nám ukáže jinou válku

Slovenská variace na Jagged Alliance ukáže jinou válku

Taktická tahová hra Secret War představí operace druhé světové války, na které se zapomíná

5. 11. 2019

Loni v listopadu jsme vám představovali nový slovenský titul Secret War. Taktická tahová hra zasazená do kulis druhé světové války nás lákala na inspiraci tituly Silent Storm, Jagged Alliance nebo mimozemský XCOM. Téměř přesně po roce se autoři ze studia Neutraworks, které sídlí v Nitře, připomněli fanouškům s novým videem. A v něm už nejenže mnohem konkrétněji lákají na některé prvky hry, ale především ji konečně ukážou v akci. Ambiciózní projekt si proto zaslouží, abychom si jej také připomněli.

Tajné operace obnáší braní zajatců, jejich výslechy, krádeže důležitých dokumentů i sabotáže klíčových spojení.

Vývojářský deníček nás nechá nahlédnout do zákulisí týmu a slibuje, že Secret War nabídne realistický, ale trochu netypický pohled na druhou světovou válku. Namísto známých bojišť s tisícovými armádami a technikou na zemi i ve vzduchu se totiž, jak už ostatně název napovídá, novinka zaměřuje na tajné operace, které obnášeli braní zajatců, jejich výslechy, krádeže důležitých dokumentů i sabotáže klíčových spojení. Z toho si můžete udělat představu, co asi tak ve hře budeme dělat.

Secret War nás nás seznámit s utajenými operacemi, o nichž většina lidí neví, nebo se o ně přinejmenším nezajímá. Autoři chtějí vyprávět příběhy skutečných hrdinů, jejichž jména nemusí být všem známá, přestože sehráli významnou roli v průběhu války. Některé z nich představuje i nové video a tyto elitní bojovníky najdeme na obou stranách konfliktu. Na autenticitě a historické přesností si studio zakládá a samotní autoři říkají, že se mnohému při vývoji naučili. Nejen z hlediska tvorby hry, ale právě i o historii a vojenství.

Ve hře budeme rekrutovat a trénovat nové členy i stavět, vylepšovat a spravovat vlastní základnu podobně jako v XCOMu. Pokud máme mít v misích úspěch, musíme vybudovat síť spolehlivých informátorů ve snaze získat navrch před nepřítelem. Na základě našich činů  a výsledků akcí pak budeme rovněž průběžně upevňovat vztahy s našimi spojenci od západu až na východ, případně budeme o jejich důvěru přicházet, pokud je zklameme.

Podporovat přitom současně musíme i odbojové organizace po celé Evropě, které potřebují pomoct v boji proti okupantům. Koneckonců v roce 1941 ještě nacistické Německo nejeví ani nejmenší známky oslabení a podmaňuje si jednu zemi za druhou. Skutečnému rozložení sil v Evropě má odpovídat i situace ve hře.

Autoři uvažují také o kampani na Kickstarteru nebo podobné crowdfundingové platformě.

I když Neutraworks upozorňují, že aktuální záběry ze hry, kterými video končí, zdaleka ještě nereprezentují finální zamýšlenou podobu Secret War, na hru je už v tuto chvíli velmi pěkný pohled. Autoři přesto namátkou slibují vylepšit animace, modely postav nebo interface. Tým dokonce uvažuje i o kooperaci pro dva hráče, ale zatím není jisté, zda se tento nápad podaří realizovat.

Prostřednictvím deníčku se také Neutraworks snaží navázat užší kontakt s komunitou, kterou si vývojáři přejí více zapojit do práce. Tímto způsobem chce studio informovat o tom, na čem právě dělá, a zároveň získat od fanoušků zpětnou cennou vazbu tak, aby výsledek splnil jejich očekávání. Autoři podle vlastních slov uvažují také o kampani na Kickstarteru nebo podobné crowdfundingové platformě, proto se rovněž snaží vybudovat co nejlepší povědomí o své novince.

Nezávislé studio Neutraworks bylo založené v lednu 2018, sídlí v Nitře a Secret War bude jeho debut. I když se projekt zatím neblíží dokončení, už teď vypadá velmi slibně a může nabídnout trochu neobvyklý pohled na válečné operace třeba i na místech, která jsou nám blízká.

Secret War může vzdáleně připomenout jiné netradiční taktické hry zasazené do druhé světové války, jako jsou jsou ruští Partisans. To je ovšem real-time taktická strategie a nikoli tahová hra. Připomíná proto spíše slavné Commandos.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru