Sledujte první video z battle royale režimu pro Call of Duty

Warzone bude stejně jako Fortnite a Apex dostupný zdarma. Zápasů se zúčastní 150 hráčů

9. 3. 2020
Název hry: Call of Duty: Warzone Vývojář: , Vydavatel: Datum vydání: 10. 3. 2020 Platformy: , , , , Žánr:

Vývojáři z Infinity Ward v pondělí večer oficiálně potvrdili, že režim Warzone přinese do Call of Duty: Modern Warfare režim battle royale. Hra bude od zítřejšího dne dostupná od 16 hodin všem majitelům Modern Warfare a o čtyři hodiny později také coby free-to-play záležitost, bez nutnosti vlastnit původní hru. Launch proběhne souběžně na PC, PlayStationu 4 i Xboxu One a stejně jako multiplayer v Modern Warfare nabídne i Warzone možnost hraní napříč platformami. Oznámení doprovází další videa spolupracujících streamerů a youtuberů, spolu s oficiálním trailerem, prezentujícím výbušnou a náležitě divokou akci za přítomnosti plejády zbraní, vozidel a již dopoledne potvrzených 150 hráčů. Mapa, na které se battle royale odehrává, dostala jméno Verdansk a společně s tradičním režimem nabídne Warzone i variantu Plunder, ve které půjde o co nejrychlejší nashromáždění největšího množství peněz.


Zdroj: Activision

Původní zpráva

Spekulace o battle royale režimu Warzone pro aktuální Call of Duty: Modern Warfare se už v posledních dnech nedaly zastavit. Herní magazíny v podstatě potvrzovaly informace insiderů, o datu 10. března se začalo otevřeně mluvit jako o dni uvedení a po úniku velmi věrohodně se tvářící mapy z minulého týdne už měla většina hráčů jasno. Pokud jste přesto všem zmiňovaným náznakům nevěřili, je tu poslední důkaz, že je Warzone realitou a od spuštění nás s největší pravděpodobností dělí pouhé hodiny. Jak už dříve naznačovali redaktoři Video Games Chronicle, Activision v tichosti sezval vybrané streamery a tvůrce obsahu, nechal je Warzone zahrát a dovolil natočené záběry v předem stanovenou chvíli vypustit do světa. YouTuber s přezdívkou Chaos však neuhlídal embargo – pravděpodobně došlo k chybně zvolené části dne AM/PM – a zveřejnil bezmála 12minutovou ukázku s výživným komentářem. Video bylo z YouTube po přibližně 15 tisících zhlédnutí odstraněno, v plné délce si jej ale můžete prohlédnout níže a zjistit tak, že došlo jednak na potvrzení free-to-play modelu a jednak počtu 150 hráčů na jeden zápas, o čemž se rovněž v uplynulých měsících spekulovalo.

Zdroj: YouTube/Chaos

Jak sám Chaos potvrzuje v úvodu hned několikrát, Warzone si budou moci hráči zahrát, aniž by vlastnili aktuální Call of Duty. Oproti Blackoutu z Black Ops IV je to vůči komunitě velkorysý krok, který potvrzuje i skutečnost, že Warzone bude od dne svého uvedení možné hrát s hráči z ostatních platforem. Funkcionalita je ostatně součástí net-kódu základní verze hry, takže nejde o nic překvapivého, přesto je ale příjemné mít tuto informaci (polo)oficiálně potvrzenou. Co se týče počtu hráčů, už dříve zaznívalo, že Infinity Ward experimentují a chtějí standardní číslo navýšit. Momentálně tak proti sobě nastoupí 150 hráčů, ať už se rozhodnou hrát sami za sebe, ve dvojících, nebo ve tříčlenných skupinkách. Chaos tím současně vyvrací některé předchozí spekulace, které zmiňovaly pouze hraní ve squadech, na své si proto přijdou i ti, kdo se nechtějí družit, nebo naopak mají jen jediného parťáka.

Podobně jako v Blackoutu vzali vývojáři některé ikonické multiplayerové mapy, pečlivě je zasadili do krajiny a citlivě je pospojovali, aby jejich rozmístění dávalo smysl.

Youtuber pak polemizuje i nad tím, že by do budoucna mohlo být navýšeno jak číslo souběžně hrajících hráčů, tak i počet vojáků v týmu, což ale podle jeho slov nikdo z vývojářů nepotvrdil a nelze to tudíž brát jako slib do budoucna. Chaos se nicméně opírá o pocit, že údajně nikdy nehrál battle royale na větší mapě a tvrdí, že by se na ostrov víc hráčů pohodlně vešlo. Doslova o mapě mluví jako o obrovské a velmi detailně zpracované, čemuž prý napomáhají zejména ručně vytvořené domy a kulisy obecně, které se neopakují podobně jako v jiných battle royale hrách. Podobně jako v Blackoutu vzali vývojáři některé ikonické multiplayerové mapy, pečlivě je zasadili do krajiny a citlivě je pospojovali, aby jejich rozmístění dávalo smysl. Přesto ale z několikerých záběrů na mapu i pohledů na bojiště při úvodním seskoku zcela nesdílím Chaosovo přesvědčení, že by byl ostrov bůhvíjak velký, bez ohledu na to, že o hrubou velikost tolik nejde.

Jako další popisuje youtuber systém oživování, který má hned několik variant a taktických možností. První z nich je standardní několikavteřinové zvednutí vyřazeného, leč stále žijícího spoluhráče, stejně jako tomu je například v PUBG. Pokud parťák zemře, je to trochu složitější, ale stále to pro něj nemusí znamenat konec hry – podobně jako v Apexu je možné přivést jej zpět pomocí oživovací stanice, kde však musíte za token zaplatit příslušný obnos peněz. Ovšem vzhledem k tomu, že za peníze kupujete pro celý tým potřebné kill-streaky a další vybavení, může se stát, že peníze jednoduše nemáte. V takovém případě musíte zamířit do již mnohokrát spekulovaného gulagu a zúčastnit se finálního 1v1 souboje o své místo v zápase, který na první pohled připomíná režim Gunfight z nabídky základního multiplayeru Modern Warfare. Ještě před tím, než se do svého zápasu pustíte, však můžete sledovat souboj předcházející, a pokud se v něm právě bije o život váš spoluhráč, máte možnost mu radit a hlásit, kde se nachází jeho nepřítel. Zároveň na něj také můžete házet kameny, které soupeře na krátkou chvíli omráčí a spoluhráč tak dostává značnou výhodu. Chaos navíc tvrdí, že variant bude ve finální verzi hry mnohem víc, aby se často neopakovaly a hráči se nezačali nabídkou nudit.

To by mělo ostatně platit obecně pro zápasy jako takové, které jsou podle youtubera velmi svižné a zábavné i proto, že v nich nezačínáte s holýma rukama ale s pistolí. Od dosednutí na zem tak můžete začít střílet a rychle se tak dostat k lepším zbraním i možnostem v podobě dopravních prostředků, kde nechybí ani helikoptéra. Omezení, se kterým musíte počítat, spočívá v nemožnosti připojit ke zbrani jakákoliv vylepšení v podobě gripů či zaměřovačů – takže se musíte spolehnout na stále častější systém vzácnosti a již předem definovaných kousků. Jediná obava, kterou Chaos v závěru zmiňuje, pramení v již popisovaných kill-streacích. Vzhledem k tomu, že si je hráči kupují a odemykají v průběhu celé hry za postupné zabíjení nepřátel, je pravděpodobné, že se finále zápasů zvrhne ve spamování super silných útoků stíhaček či vrtulníků, jako tomu je v některých módech multiplayeru. Battle royale je ale živý žánr a je jisté, že i o tomto prvku rozhodne komunita svým přístupem a reakcemi.

V samotném závěru pak ještě poukazujeme na to, že Chaos ve svém připraveném videu mluvil v přítomném čase a vybízel hráče, ať si jdou sami hru stáhnout a zahrát. Je tedy možné, že až ve Spojených státech odbije dnešní poledne, Warzone bude dostupný, buďte ve střehu!

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru