Star Wars: Squadrons, Electronic Arts, Sledujte první upoutávku na Star Wars: Squadrons

Sledujte první upoutávku na Star Wars: Squadrons

First person vesmírná akce láká na singl i multiplayer. Nabídne cross-play i podporu VR

Zdroj: Electronic Arts
15. 6. 2020
Název: Star Wars: Squadrons Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: , Datum vydání: 2. 10. 2020

V 17 hodin společnost EA prvním trailerem představila hru Star Wars: Squadrons. Ale stejně jako v pátek první informace unikly na internet předčasně ještě předtím. Vydání připadne na 2. října a půjde o first person vesmírnou akci zasazenou po událostech Epizody VI. Na titulu pracuje studio Motive a obsahuje singl i multiplayer.

V příběhové kampani vystřídáme dva různé piloty a narazíme na známé tváře i úplně nové postavy. Události tak budeme sledovat z perspektiv obou znepřátelených stran.

Star Wars: Squadrons má podporovat cross-play napříč platformami PC, PS4 a Xbox One. PC a PS4 verze je navíc kompatibilní s VR. Hra slibuje adrenalinové souboje. Těšit se můžeme na známé stíháče i lokace. Usedneme pochopitelně do X-wingů i TIE fighterů. Lodě navíc půjde modifikovat a převádět energii mezi jednotlivými systémy. Autoři nás lákají na intenzivní dogfighty 5 na 5 a nutnost spolupracovat s týmu.

V příběhové kampani vystřídáme dva různé piloty a narazíme na známé tváře i úplně nové postavy. Do akce se prý vrátí Wedge Antilles a Hera Syndulla. Události tak budeme sledovat z perspektiv obou znepřátelených stran. Creative director Ian Frazier ze studia Motive si pochvaluje spolupráci se studiem Lucasfilm, díky níž byli schopní přinést autentický zážitek i příběh. Fanoušci Star Wars se podle něj mohou těšit na věci, které nikdy dřív neviděli.

Multiplayer 5 na 5 představí minimálně dva módy. Ve Fleet Battles budete mít za úkol zničit vlajkovou loď druhého týmu. V Dogfights půjde o klasickou týmovou bitvu a snahu připsat si víc sestřelů než soupeř. Vypravíme se na známá i úplně nová místa. Důležité bude i složení letky a její pestrost, pokud jde o různé zastoupené lodě. I když hra bude obsahovat různé úpravy, všechny upgrady půjde získat jen přímo ve hře. Časem tak vybojujeme další zbraně, jiné motory nebo štíty. Kosmetické úpravy pak pozmění kokpit lodi, její exteriér i vzhled pilota.

Hru lze už nyní předobjednat na vybraných kanálech. K dispozici bude vedle konzolí na Steamu, Originu i Epic Games Storu za 40 eur. V případě, že tak učiníte, můžete se těšit na další kosmetické předměty, viz box. Dalších informací se dočkáme už v noci ze čtvrtka na pátek v rámci akce EA Play Live. Uvidíme, jak se v akci bude novinka lišit třeba od dogfightů v Battlefrontu.

Co dostanete k předobjednávce

Letecká kombinéza rekruta Nové republiky (epická)
Letecká kombinéza imperiálního esa (epická)
Skiny stíhačky rekruta Nové republiky (vzácné)
Skiny stíhačky imperiálního esa (vzácné)
Potisk rekruta Nové republiky (běžný)
Potisk imperiálního esa (běžný)

Jak už jsme psali dříve, Squadrons mají být menší projekt. Novinka je údajně prvním z řady “rychlejší” Star Wars titulů. EA prý chtějí nové hry vydávat svižnějším tempem. Vedení řadu předchozích pokusů zastavilo, protože byly údajně příliš ambiciózní, nebo jejich vývoj trval moc dlouho. Je veřejným tajemstvím, že EA zrušili hned několik potenciálně velmi zajímavých projektů v uplynulých pár letech.

Star Wars: Squadrons, Electronic Arts, Microsoft předčasně odhalil Star Wars Squadrons

Star Wars hry od EA

Desetiletý kontrakt Disney a EA vyprší nejdříve v roce 2024, jestliže nebude prodloužen. V rámci exkluzivní spolupráce jsme se dočkali her Star Wars Battlefront (2015), Star Wars Battlefront II (2017), Star Wars Jedi: Fallen Order (2019) a celé řady mobilních her. Už v roce 2011, tedy ještě před navázáním zvláštního partnerství, vyšlo MMO Star Wars: The Old Republic.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru