Sledujte odhalení PlayStationu 5 v češtině

Mark Cerny promluví o hardwaru a budoucnosti hraní. PS5 vyjde o Vánocích, potvrzuje Sony

Zdroj: Sony

Společnost Sony v průběhu včerejšího dne překvapila hráče a fanoušky zprávu, že už dnes v podvečer proběhne odhalení dalších detailů o konzoli PlayStation 5. Od 17 hodin vystoupí v připraveném streamu na PlayStation Blogu architekt PS4 a PS5 Mark Cerny, aby podle jediných dostupných informací promluvil o architektuře nové konzole a vysvětlil, jakým způsobem ovlivní budoucnost hraní. Chystanou prezentaci si samozřejmě nenecháme uniknout a nabídneme vám její přenos s českým překladem i následným komentářem, jak jste u podobných akcí na Vortexu zvyklí.

Stejně jako vy ale v tuto chvíli můžeme jen předjímat, co dnes odpoledne Sony představí, vycházet však můžeme alespoň částečně z informací, které se začaly objevovat po původním oznámení. Důležitá je douška, která se objevila na japonském twitterovém účtu PlayStationu, která vysvětlovala, že prezentované informace byly původně zamýšlené pro vývojářskou konferenci GDC. Výsledkem proto může být technické a pro hráče nepříliš záživné vystoupení, které se bude nořit do detailů hardwaru a jeho fungování pod kapotou konzole. Na druhou stranu si ale neumíme představit, že by Sony věnovala své první větší veřejné vystoupení, týkající se PlayStationu 5, jen informacím pro redakce technických magazínů a věříme, že se bude mluvit i v obecnější rovině o funkcích konzole jako takové, případně konkrétních titulech.

Že se máme na co těšit, naznačuje také novinář Jason Schreier, který sice podle svých slov netuší, kolik bude mít PlayStation 5 teraflopů grafického výkonu, ale půjde prý o nejpozoruhodnější hardware za posledních 20 let. Alespoň tak podle Schreira hovoří jeho přátelé, kteří se zabývají technologiemi a mají přístup k interním informacím, z nichž nejčastěji vyzdvihují výkon CPU a SSD, o které se opírá i Microsoft se svým Xboxem Series X. A když už je řeč o největším konkurentovi japonské společnosti – stejně jako Microsoft včera ujišťoval, že na plánovaném datu uvedení nového Xboxu se ani v souvislosti s koronavirem nic nemění, potvrdil vánoční termín pro PlayStation 5 i zástupce PR společnosti BAAS Amsterdam, zastupující Sony na území států Beneluxu. Informaci přinesl portál LetsGoDigital, který explicitně uvádí, že k žádnému zdržení nedošlo, sami ale jistě cítíte, že každým dnem se měnící situace nakonec může hrát proti všem podobným vyjádřením a dokud konzole na trhu nebudou, jistotu mít nemůžeme.

Bez ohledu na spekulace, úvahy a mnohá přání – uvidíme se před 17. hodinou na našem YouTube a jakmile přenos začne, pustíme se do překladu i následného komentáře a dojmů spolu s vašimi postřehy a možnými dotazy. Těšíme se na vás v kompletní dvoumužné sestavě!

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru