Dario Argento’s Dreadful Bond, Slavný režisér Dario Argento dohlíží na nový horor

Slavný režisér Dario Argento dohlíží na nový horor

Autoři strašidelné hry Dreadful Bond učinili z italského filmaře svého poradce

4. 4. 2019
Název: Dario Argento’s Dreadful Bond Vývojář: Platformy: Žánr:

Na Kickstarteru se právě uchází o přízeň hráčů nový first person psychologický horor nazvaný Dario Argento’s Dreadful Bond. A jak už samotný název napovídá, nejzajímavější na novince je, že se na ní podílí proslulý italský režisér, scénárista a producent Dario Argento, který má na kontě celou řadu slavných filmových hororů. Vývojáři z milánského týmu Clod Studio chtějí vybrat přes 67 tisíc dolarů a v tuto chvíli jsou na necelých 15 tisících, přičemž na hru už přispělo přes 200 lidí a do konce kampaně ještě zbývá 20 dní.

Dreadful Bond se inspiroval černobílými horory z padesátých a šedesátých let. Samotní autoři se přitom počítají mezi fanoušky Argenta a jejich cílem je představit jeho práci novému publiku a prostřednictvím nového média, tedy videoher. Dario Argento propůjčil videohře své jméno a podílel se na krátkém filmu k titulu. Především ale figuruje v roli poradce a mentora, který pomůže projekt dovést do cíle po umělecké stránce.

Dreadful Bond je podle něj velmi blízký jeho vlastním tématům, jeho filmů a jeho snům. Dílo vývojářů jej prý ihned zaujalo. Ve hře navštívíme panství Wharton, které ukrývá klíč k pradávným tajemstvím. Hráč musí coby záhadná a bezejmenná postava sbírat vodítka, řešit hádanky a především rozluštit celé tajemství. Máme zjistit a pochopit, co se tu stalo, ale také proč. Je to strašidelný příběh lásky, zrady, alchymie a mysticismu. A zdejší znepokojivá pravda údajně není pro každého, varuje tým.

Titul pohání technologie Unreal Engine 4 od Epicu a slibuje skvělou grafiku. Zvláštní pozornost ale vývojáři věnují také zvukovému designu a minimalistickému interfacu. Podrobnosti o samotné hratelnosti ale prozatím autoři příliš nerozvádí.

Ti, kdo hru podpoří na Kickstarteru, se jako obvykle mohou těšit na různé odměny, například exkluzivní limitovanou edici podepsanou Argentem nebo komiks rozšiřující příběh. Dreadful Bond by měl vyjít do prosince 2020, ale studio nevylučuje, že může dojít ke komplikacím, které si vynutí odklad na další rok. Hra v tuto chvíli míří na PC, ale pokud autoři dosáhnou na 170 tisíc dolarů, udělají i verzi pro PlayStation.

Dario Argento’s Dreadful Bond, Slavný režisér Dario Argento dohlíží na nový horor

Dario Argento ve světě videoher

Možná vás překvapí, že Dreadful Bond nepředstavuje první případ, kdy Dario Argento nakoukl do světa videoher. Slavný režisér propůjčil svůj hlas postavě doktora Terrence Kyna v italském dabingu survival hororu Dead Space. A měl rovněž poskytnout nějakou zpětnou vazbu jeho autorům.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru