Low Roar neměli tušení, na co Sony potřebuje jejich píseň

Skladba z prvního traileru Death Stranding kapelu proslavila. Její účel ale hudebníci neznali

7. 1. 2020
Název hry: Death Stranding Vývojář: Vydavatel: , Datum vydání: 8. 11. 2019 Platformy: , Žánr:

O hudbě toho bylo v souvislosti s Death Stranding napsáno mnoho. Jednou z nejvýraznějších skladeb hry se stala píseň I’ll Keep Coming od islandské skupiny Low Roar. Ta zazněla už v prvním traileru na veletrhu E3 v roce 2016, a tak není divu, že si ji lidé s titulem od počátku spojují. Kapela samotná ale vůbec netušila, jak zásadní pro ni tato spolupráce bude. Ve skutečnosti její frontman Ryan Karazija ani nevěděl, proč Sony jejich skladbu chce a k čemu ji využije.

Paradoxně získaná popularita a nové povinnosti spojené s koncertováním členům skupiny zatím brání v tom, aby si hru sami vyzkoušeli.

“Sony nás kontaktovala v nejasném mailu a nabídla nám určitou sumu peněz za použití písně I’ll Keep Coming. Nebyli ani ochotní říct nám, k čemu ji potřebují,” prozradil Karazija magazínu VG247. V té době si ale skupina nemohla vybírat, peníze potřebovala. A tak její členové nabídku přijali a až později se dozvěděli, že je určená pro hru Death Stranding.

Popularita titulu měla přirozeně velký vliv na Low Roar a projevila se ihned po zveřejnění prvního videa. Díky traileru se o kapele dozvěděla spousta nových posluchačů z řad hráčů, pro které šlo o čerstvý objev. Paradoxně získaná popularita a nové povinnosti spojené s koncertováním členům skupiny zatím brání v tom, aby si hru sami vyzkoušeli.

Přesto mají za sebou zážitek, kteří by jim nepochybně ostatní hráči mohli závidět. Setkali se totiž se svým nejdůležitějším fanouškem, který stál na počátku téhle neobyčejné cesty. Ryan Karazija prozradil, že s Hideem Kodžimou dvakrát povečeřeli. Je to podle něj milý chlapík. Fotkou z jednoho setkání se v roce 2016 pochlubil i Kodžima na Twitteru.

Low Roar jsou i v tuto chvíli na turné. V lednu je čekají koncerty v Mexiku. Minulý rok hráli také v Česku a na Slovensku, v Praze přitom nevystupovali poprvé. Jejich hudba perfektně dokreslila atmosféru hry a původ skupiny docela vystihuje i pocity z postapokalyptické krajiny, která řadě lidí skutečný Island připomíná. Samotný Frontman kapely Low Roar Ryan Karazija pochází z Kalifornie, ale skoro před 10 lety se odstěhoval do Reykjavíku na Islandu, kde dal dohromady právě Low Roar.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru