Skladby od Green Day zamířily do Beat Saberu

Rytmický hit získal cenu za nejlepší VR hru. Oslavuje to novým obsahem a 360° módem

13. 12. 2019
Název: Beat Saber Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 1. 5. 2018 Platformy: , Žánr:

Prostřednictvím moderátora Geoffa Keighleyho jsme se už dlouho před konáním The Game Awards 2019 dozvěděli, že během slavnostního večera vystoupí skupina Green Day. Nemělo však jít pouze o kulturní vložku mezi udělováním cen a odhalováním nových her, nýbrž o přímou součást celé akce také ve smyslu důležitého oznámení. A ačkoliv indicie naznačovaly představení nové skateboardové hry od Tonyho Hawka, nakonec má vystoupení Green Day pro hráče v Česku a na Slovensku ještě speciálnější význam. Šest skladeb této legendární kapely totiž zamířilo do Beat Saberu a významně tak rozšiřuje stávající nabídku skladeb nejen po stránce obsahu, ale také žánru a celosvětového dopadu, aniž bychom chtěli jakkoliv snižovat vliv Imagine Dragons a dalších interpretů, kteří se už do playlistu česko-slovenského hitu zapsaly dříve.

„Vydali jsme music pack Green Day,“ napsali před pouhými dvěma hodinami vývojáři z Beat Games na sociální sítě a odkazují se k nočnímu odhalení, které v místě konání The Game Awards vyvolalo bouřlivý potlesk. Konkrétně pak můžeme dodat, že za cenu odpovídající 9 dolarům získáte skladby American Idiot, Boulevard of Broken Dreams, Father of All…, Fire, Ready, Aim, Holiday a Minority, které jsou dostupné ve všech nabízených obtížnostech a s pečlivým namapováním jednotlivých a do zelené barvy stylizovaných kostek Beat Saberu. „Tenhle update byl hodně náročný. Pracovali jsme na něm do poslední minuty, odstraňovali malé bugy, ladili poslední detaily. Všechny skladby jsou skvělé a doufám, že si je všichni maximálně užijí,“ napsal pak na osobní twitterový účet jeden z autorů hry Ján Ilavský.

Napříč pěti dostupnými úrovněmi obtížnostmi tak mohou hráči vyzkoušet 27 skladeb v tomhle poměrně bláznivém módu, a to bez nutnosti platit něco extra.

Nemluvil však pouze o Green Day a nových písničkách – jeho slova mířila i k další části updatu, která by rozhodně neměla být přehlížena. Jde totiž o podporu již dříve představených 360° a 90° úrovní, zvyšujících celkovou obtížnost hry a prohlubujících zážitek jako takový. Napříč pěti dostupnými úrovněmi obtížnostmi – od Easy, přes Hard, až po Expert+ – tak mohou hráči vyzkoušet 27 skladeb v tomhle poměrně bláznivém módu, a to bez nutnosti platit něco extra. Samozřejmě se hraní „dokola“ týká i skladeb, které jsou součástí placených DLC, ty vlastnit musíte, ale samotné zpřístupnění módu je bezplatné. Nově se navíc týká také dvou skladeb od Green Day a dalších devíti placených písní z již vydaných balíčků.

V závěru se pak samozřejmě sluší dodat, že si Beat Saber odnesl cenu za nejlepší VR hru letošního roku, o což titul usiloval i v loňském roce. Tehdy nestačil na Astro Bota, letos už ale česko-slovenské senzaci nestálo nic v cestě. Gratulujeme přímo do Los Angeles i do pražských kanceláří, úspěch je to po všech stránkách zasloužený!

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru