Beat Saber, Beat Games, Skladby od Green Day zamířily do Beat Saberu

Skladby od Green Day zamířily do Beat Saberu

Rytmický hit získal cenu za nejlepší VR hru. Oslavuje to novým obsahem a 360° módem

13. 12. 2019
Název: Beat Saber Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 1. 5. 2018

Prostřednictvím moderátora Geoffa Keighleyho jsme se už dlouho před konáním The Game Awards 2019 dozvěděli, že během slavnostního večera vystoupí skupina Green Day. Nemělo však jít pouze o kulturní vložku mezi udělováním cen a odhalováním nových her, nýbrž o přímou součást celé akce také ve smyslu důležitého oznámení. A ačkoliv indicie naznačovaly představení nové skateboardové hry od Tonyho Hawka, nakonec má vystoupení Green Day pro hráče v Česku a na Slovensku ještě speciálnější význam. Šest skladeb této legendární kapely totiž zamířilo do Beat Saberu a významně tak rozšiřuje stávající nabídku skladeb nejen po stránce obsahu, ale také žánru a celosvětového dopadu, aniž bychom chtěli jakkoliv snižovat vliv Imagine Dragons a dalších interpretů, kteří se už do playlistu česko-slovenského hitu zapsaly dříve.

„Vydali jsme music pack Green Day,“ napsali před pouhými dvěma hodinami vývojáři z Beat Games na sociální sítě a odkazují se k nočnímu odhalení, které v místě konání The Game Awards vyvolalo bouřlivý potlesk. Konkrétně pak můžeme dodat, že za cenu odpovídající 9 dolarům získáte skladby American Idiot, Boulevard of Broken Dreams, Father of All…, Fire, Ready, Aim, Holiday a Minority, které jsou dostupné ve všech nabízených obtížnostech a s pečlivým namapováním jednotlivých a do zelené barvy stylizovaných kostek Beat Saberu. „Tenhle update byl hodně náročný. Pracovali jsme na něm do poslední minuty, odstraňovali malé bugy, ladili poslední detaily. Všechny skladby jsou skvělé a doufám, že si je všichni maximálně užijí,“ napsal pak na osobní twitterový účet jeden z autorů hry Ján Ilavský.

Napříč pěti dostupnými úrovněmi obtížnostmi tak mohou hráči vyzkoušet 27 skladeb v tomhle poměrně bláznivém módu, a to bez nutnosti platit něco extra.

Nemluvil však pouze o Green Day a nových písničkách – jeho slova mířila i k další části updatu, která by rozhodně neměla být přehlížena. Jde totiž o podporu již dříve představených 360° a 90° úrovní, zvyšujících celkovou obtížnost hry a prohlubujících zážitek jako takový. Napříč pěti dostupnými úrovněmi obtížnostmi – od Easy, přes Hard, až po Expert+ – tak mohou hráči vyzkoušet 27 skladeb v tomhle poměrně bláznivém módu, a to bez nutnosti platit něco extra. Samozřejmě se hraní „dokola“ týká i skladeb, které jsou součástí placených DLC, ty vlastnit musíte, ale samotné zpřístupnění módu je bezplatné. Nově se navíc týká také dvou skladeb od Green Day a dalších devíti placených písní z již vydaných balíčků.

V závěru se pak samozřejmě sluší dodat, že si Beat Saber odnesl cenu za nejlepší VR hru letošního roku, o což titul usiloval i v loňském roce. Tehdy nestačil na Astro Bota, letos už ale česko-slovenské senzaci nestálo nic v cestě. Gratulujeme přímo do Los Angeles i do pražských kanceláří, úspěch je to po všech stránkách zasloužený!

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru