Trans-Siberian Railway Simulator, PlayWay, Simulátor strojvedoucího a mrazivý survival v jednom

Simulátor strojvedoucího a mrazivý survival v jednom

Trans-Siberian Railway Simulator vás vezme na Sibiř. Budete řídit vlak i bojovat s vlky

8. 2. 2019
Název: Trans-Siberian Railway Simulator Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: ,

Trans-Siberian Railway Simulator není navzdory názvu jen dalším typickým vlakovým simulátorem v řadě. I když se tak minimálně zpočátku může v traileru tvářit. V novince od studia Pentacle se staneme strojvedoucím jedné z klasických ruských lokomotiv a pokusíme se přežít cestu po Transsibiřské magistrále, což je nejdelší železniční trať na světě. Zdaleka nepůjde ale jen o to řídit samotný vlak a udržovat jej v dobré kondici. Na naší cestě nás může zastavit počasí, divoká zvířata i nebezpeční lidé.

Ostatně podívejte se na upoutávku, která slibuje poměrně nevšední zážitek. Převážet budeme kontraband, vývojáři nás lákají na plně interaktivní kabinu stroje, nutnost opravovat vlak za jízdy, čelit nepřízni počasí a třeba i situace, kdy bude nezbytné odklidit z tratě s pomocí motorové pily spadlý strom, zatímco na nás zaútočí vlci. Není divu, že by z takové práce jeden propadl alkoholu. A i tím se můžete během jízdy posilnit. Autoři však varují, že bychom to neměli s pitím přehánět.

Kromě dynamického počasí se můžeme těšit také na střídání dne a noci.

Mix simulátoru a survivalu nám má ale ukázat i svou přívětivější tvář. Zdejší svět bude syrový a divoký, ale současně krásný. Prozkoumávat Sibiř po kolejích by mohlo být poměrně osvěžující. Ostatně vývojáři tvrdí, že hra obsahuje fungující živoucí ekosystém, tak uvidíme, jak daleko ve své simulaci zajdou. Přestože se bavíme o specifickém pojetí survival žánru, nemělo by nikoho překvapit, že hra obsahuje výrobu předmětů, jejich opravování i vylepšování. Kromě dynamického počasí se můžeme těšit také na střídání dne a noci.

Studio Pentacle už na Steamu jednu hru má. Psychologický thriller The Works of Mercy však žádnou velkou díru do světa neudělal a jeho hodnocení jsou spíše záporná. Polský tým si ale podle mě v tomto případě vybral opravdu zajímavé téma, které zatím není příliš okoukané a mohlo by na hráče fungovat. Nám a hráčům na východ od nás bude relativně blízké, zatímco pro fanoušky na Západě by zase mohlo jít o pořádnou exotiku.

V tuto chvíli hra míří pouze na PC. Trans-Siberian Railway Simulator by měl vyjít letos, možná spíš až příští rok. Ostatně, že vývojáři nejsou ani zdaleka u konce své cesty, naznačuje i výzva hráčům. V té autoři žádají o zpětnou vazbu komunitu. Ptají se, co by fanoušci rádi ve hře vlastně viděli, co od ní čekají a co chtějí na cestě zažít.

Trans-Siberian Railway Simulator, PlayWay, Simulátor strojvedoucího a mrazivý survival v jednom

Transsibiřská magistrála

Nejdelší železniční trať na světě z Moskvy do Vladivostoku měří 9288 kilometrů a stavěla se 26 let. Elektrifikace magistrály trvala dokonce 73 let. Cesta dnes trvá šest dní, ještě před 100 lety ale zabrala 16 dní. Zdejší soupravy musí čelit teplotám až -40 stupňů Celsia.

Nahlásit chybu v článku

11

Napsat komentář

Další články
Nahoru