Šikovný modder si vyrobil z Nintenda Wii handheld

Kapesní konzoli nepohání žádný emulátor. Wiiboy Color spoléhá na původní hardware

Zdroj: GingerOfMods
31. 8. 2020

Modder s přezdívkou GingerOfMods vytvořil přenosnou verzi konzoli Wii, která koncepcí vychází z handheldu Game Boy, respektive mladšího Game Boye Color. Jeho Wiiboy Color je plně funkční kapesní konzole a disponuje 3,5” IPS displejem s rozlišením 480p. Ovládací prvky si pak šikovný kutil vypůjčil z handheldu Nintendo DS Lite a hybridní konzole Switch.

Wiiboy Color se nabíjí přes port USB-C a kapacita baterií vydrží přibližně na dvě až tři hodiny hraní.

Vnitřnosti konzole pocházejí přímo z Wii, to podstatné je možné vměstnat do překvapivě skromného prostoru. Zaručen je tak bezproblémový chod všech her, které nejsou závislé na nějaké softwarové emulaci. Samotný obal zařízení pak vznikl na 3D tiskárně. Wiiboy Color se nabíjí přes port USB-C a kapacita baterií vydrží přibližně na dvě až tři hodiny hraní. Šťávu navíc můžete konzoli dopřát přes powerbanku.

Nechybí pochopitelně ani klasická zdířka na sluchátka s údajně velmi dobrým zvukem. Wiiboy má rovněž reproduktor, ale místo zbylo jen na monofonní zvuk. Přes USB-C je také možné, respektive nutné zkopírovat hry z počítače. Jinými slovy, originální disky z Wii homebrew systém nepodporuje.

Autor celý postup výroby zdokumentoval na webu a pořídil také video, v němž svůj výtvor důkladně prezentuje. V budoucnu se ho chystá nabídnout k prodeji, ale sám mluví o prémiové cenovce. Pokud byste se chtěli do podobného experimentu pustit sami na vlastní pěst, počítejte s tím, že kromě zručnosti budete potřebovat přibližně 1000 dolarů. Vyrobit prototyp trvalo přes devět měsíců.

Díky tomu, že je původní Wii zpětně kompatibilní také s hrami na GameCube, je knihovna podporovaných titulů skutečně bohatá. Další pestrost pak přinášejí klasiky z Virtual Console. Vzhledem k tomu, že se jedná o kapesní konzoli, musíte se však obejít bez televizního senzoru a pohybových funkcí ovladače Wiimote.

Nejde o první podobný experiment talentovaného kutila. Na starší pokusy se můžete podívat na jeho kanálu na YouTube.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru