Šikovný kutil si doma postavil z náhradních dílů vlastní Switch

Kutil si doma postavil z náhradních dílů vlastní Switch

Na svém podomácku vyrobeném stroji ušetřil 100 dolarů. Jen na součástky čekal asi měsíc

Zdroj: Sarbaaz
16. 4. 2020

Hybridní konzole Nintendo Switch se normálně ve Spojených státech prodává za 299 dolarů. Šikovný kutil si z jednotlivých dílů postavil vlastní, a ušetřil tak 100 dolarů. Podomácku vyrobený Switch ho stál přibližně 199 dolarů, což je cena, kterou v USA hráči zaplatí za levnější Switch Lite. Uživatel s přezdívkou Sarbaaz k tomu použil komponenty od jednotlivých výrobců i náhradní díly ze starých konzolí. Oba systémy jsou teď přitom kvůli pandemii v řadě zemí nedostatkovým zbožím a bazarové kusy jsou mnohdy ještě dražší.

Šlo o to dokázat, že je něco podobného možné, a potom výsledný Switch je určený pro kamaráda, který kvůli koronaviru nemůže pracovat a normální konzoli si dovolit nemohl.

Vypátrat každou jednotlivou součástku, objednat ji, čekat na její doručení a následně vše poskládat do funkčního celku je úkol, na který je třeba hodně trpělivosti i zkušeností. Ostatně Sarbaaz se opravováním počítačů živí a není to žádný amatér s bujnou fantazií. Jen získat veškeré potřebné komponenty prý trvalo přibližně měsíc. Sarbaaz dokonce na webu Imgur připravil pro podobně odvážné zájemce, kteří by jej chtěli napodobit, stručný návod včetně fotodokumentace.

Někteří lidé jeho úsilí sarkasticky glosovali s tím, že čas jsou peníze a on tak možná nakonec do svého výtvoru investoval více než ten, kdo si jej koupí normálně v obchodě. Nicméně tady šlo jednak o to dokázat, že je něco podobného možné, a potom výsledný Switch je určený pro kamaráda, který kvůli koronaviru nemůže pracovat a normální konzoli si dovolit nemohl. Ty nové jsou navíc kvůli pandemii ve Spojených státech hůře dostupné, a proto se i zařízení z druhé ruky prodává dokonce za ještě vyšší ceny. Sarbaaz chtěl sobě i ostatním dokázat, že to dovede levněji.

Další diskutující na Redditu, kde svůj příběh také zveřejnil, se zase obávají, zda svým výtvorem nepřiláká nechtěnou pozornost Nintenda. Sarbaaz se ale zřejmě reakce výrobce neobává. “Jak to vidím já, jenom jsme zrecykloval součástky, které by jinak skončily v koši. Osm procent dílů pochází ze Switchů, které měly jiné potíže, kvůli nimž na nich nebylo už možné hrát,” uvedl s tím, že to podle něj není nic špatného.

Jak si asi dokážete představit, spousta tazatelů se na šikovného kutila následně sesypala s dotazy a žádostmi o pomoc a další rady. Sarbaaz by je podle svých slov rád všechny zodpověděl, protože rád pomáhá lidem s podobnými projekty. Naneštěstí nemá na takovou podporu dost času, protože, jak sám říká, naštěstí má pořád práci na plný úvazek v počítačovém servisu.

Když Nintendu nevadí spekulanti, domácí konzoli nezatrhnou

Samotný Sarbaaz ale upozorňuje, že klíčem k úspěchu je extrémní trpělivost. Většina komponent k němu putovala až z Číny. Čekání ale podle něj stálo za to. Během karantény se podle svých slov zabavil a zároveň se tak vyhnul tomu, aby podporoval prodávající, kteří s cenou Switche během kritického období záměrně spekulují, což je podle něj něco, co určitě netěší Nintendo o nic víc než jeho homebrew konzole.

Nejde o první podobný nebo ojedinělý pokus na poli elektroniky. V minulosti se našlo několik odvážlivců, kteří se pokusili sestavit iPhone z jednotlivých součástek. A někteří z nich skutečně uspěli.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru