Sid Meier’s Civilization VI: Rise and Fall

Sid Meier’s Civilization VI míří na Xbox One a PlayStation 4

Dvojice rozšíření nebude součástí základní edice hry a bude nutné je zakoupit zvlášť

25. 9. 2019
Název: Sid Meier’s Civilization VI Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 21. 10. 2016

Poslední díl úřadující legendy žánru tahových strategií, Sid Meier’s Civilization VI, zamíří tři roky po svém původním vydání na konzole PlayStation 4 a na Xbox One. Novinkou se na své prezentaci State of Play pochlubila společnost Sony a šlo tedy zejména o pokynutí a mrknutí vstříc fanouškům a majitelům konzole PlayStation 4. Firaxis však oznámení rozšířil i na konkurenční Xbox One. Má to však významný háček v podobě nabízeného obsahu.

Pokud byste totiž očekávali zkompletovaný balík včetně obou dosavadních velkých přídavků, tak pro vás máme horší zprávu. Samostatně se bude prodávat hra a zvlášť bude dostupný balíček dvojice rozšíření Rise and Fall a Gathering Storm. To v praxi bude například v případě verze právě pro PlayStation 4 znamenat prodej samostatné edice za necelých 1300 korun a balík přídavků bude v době zahájení prodeje jen o dvě stovky stovky levnější.

Nejde přitom o premiéru série na konzolích, kupříkladu spin-off Civilization Revolution dorazil v roce 2008 na Xbox 360, PlayStation 3 i na Nintendo DS. Pokračování právě tohoto dílu si pak mohli vyzkoušet i hráči s Vitou. Opomenout samozřejmě nelze ani fakt, že právě šestý díl mohou již od listopadu hrát hráči na Nintendu Switch. I Switche se poté bude týkat nabídka dodatečného balíčku dvojice rozšíření. Fakt, že se hra ukázala první na prezentaci State of Play, samozřejmě znamená něco málo navíc pro majitele PS4. To v tomto případě znamená několik herních scénářů navíc: Núbie, Khmery a Indonésii. Za tyto přídavky si budou muset ostatní hráči ještě připlatit, všechny ostatní přídavné scénáře (tedy Polsko, Vikingy, Austrálii a Persii s Makedonií) budou nedílnou součástí základních edic hry.

Dvě dodatečné konzolové verze hry dorazí na trh 22. listopadu, připomenout pak lze ještě to, že příští rok se tato vládnoucí strategická série dostane přímého konkurenta v podobě titulu Humankind. Ten byl oznámen na letošním Gamescomu a patřit bude do portfolia Segy.

 

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru