Sherlock Holmes skutečně dorazí v půli listopadu

Podívejte se na dvě nová videa ze hry. Verze pro starší konzole se podle autorů opozdí

Zdroj: Frogwares
17. 9. 2021
Název hry: Sherlock Holmes Chapter One Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 16. 11. 2021 Platformy: , , , , Žánr:

Pokud máte rádi adventury, připravovaný prequel Sherlock Holmes Chapter One od ukrajinského studia Frogwares může patřit mezi vaše nejočekávanější tituly. Zkušení vývojáři se po The Sinking City vrací ke své oblíbené látce a ještě letos plánují vydat slibný titul. Nicméně až dosud se jen velmi vágně mluvilo o termínu připadajícím na konec letošního roku. Nyní se konečně hovoří o vydání konkrétněji.

Update: Potvrzeno. Nový Sherlock Holmes Chapter One vyjde na PC, PS5 a Xboxu Series 16. listopadu, jak předčasně prozradil Microsoft Store. Autoři také při příležitosti oznámení data vydání zveřejnili hned dvě nová videa. Jednak sedm a půl minuty dlouhý deep dive a potom klasickou upoutávku. Na Steamu se základní verze prodává za 45 eur a deluxe edice za 60. Na PS Storu stojí Chapter One 1189 korun, respektive 1599 korun. A na Xboxu Storu za 1289 korun, respektive 1719 korun.

K předobjednávce je k dispozici jako bonus starší titul Crimes and Punishments a viktoriánský startovací balíček se speciálním questem a oblečky. Deluxe edice pak láká na další případy a DLC: Světci a hříšníci (dostupné v den vydání hry), Mycroftova chlouba (dostupné později), M jako Mystérium (dostupné později) a Bez legrace (dostupné později). Verze pro PS4 a Xbox One vyjde o pár týdnů později, připomněli autoři, ale přesné datum neznáme.

Pokračuje původní článek: Začněme tou méně pozitivní zprávou. Hra míří na PC i staré a nové konzole. Autoři ale informovali fanoušky, že verze pro PlayStation 4 a Xbox One se nakonec oproti původnímu plánu zpozdí. Na PC, PS5 a Xboxu Series dorazí letos na podzim, na staré konzole dojde řada později. Údajně to ale nebude dlouho trvat, slibuje tým.

Vývojáři jednoduše potřebují víc času, aby vše dopadlo, jak má. Údajně se ale bavíme o zpoždění v řádu týdnů. Studio současně ujišťuje, že tyto verze rozhodně nejsou zrušené a dělá se na nich. A navíc autoři naznačili, že už dnes se máme dozvědět datum vydání pro PC, PS5 a Xbox Series. Jenže ještě než se tak stalo, informace se pravděpodobně dostala na veřejnost jinou cestou. Na Microsoft Storu se v kartě hry objevila poznámka, že Chapter One vychází 16. listopadu.

Už dříve jsme se dozvěděli, že jen hlavní příběh bude mít 12 až 15 hodin a veškerý obsah pak může spolykat 40 až 50 hodin. Sherlock Holmes Chapter One bude mít české titulky. Více podrobností o hře najdete v našich starších článcích.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím