Shenmue III, Deep Silver, Shenmue 3 znovu nevyhoví svým podporovatelům

Shenmue 3 znovu nevyhoví svým podporovatelům

Bonusy z předobjednávek si musí fanoušci pořídit zvlášť, týká se to i season passu

11. 7. 2019
Název: Shenmue III Vývojář: , Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 19. 11. 2019

Ačkoliv se na třetí díl akční adventury Shenmue těší spoustu hráčů, kteří na sérii nedají dopustit, reputace studia Ys Net v posledních týdnech dramaticky upadla. Od oznámení exkluzivního partnerství s Epic Games Store na vydání hry se totiž začali podporovatelé z Kickstarteru domáhat svých odměn a rozhodně se nedá mluvit o tom, že jim bylo vyhověno se stejnou velkorysostí, se kterou pomohli financovat vývoj vytoužené videohry. Začátkem července jsme probírali vyrovnání se skutečností, že hra nebude navzdory slibům dostupná na Steamu, nyní jsou důvodem rozčarování rozdíly mezi verzí hry z Kickstarteru a standardní verzí, která je už nyní dostupná v rámci předobjednávek. Nejvěrnějším fanouškům Shenmue 3 jde především o to, že se nedočkají stejných bonusů jako ti, kdo hru nepodpořili, bez ohledu na to, že jejich příspěvek v mnoha případech převyšoval finální cenu hry.

Diskuzi rozvířil backer Antonio Miranda v komentářích pod aktuálním updatem na Kickstarteru, ve kterém vývojáři z Ys Net shrnují návštěvu Japan Expo v Paříži a přidávají několik nových obrázků a fotek, které si můžete prohlédnout v galerii výše. „Právě jsem obdržel odpověď od Ys Net na dotaz ohledně season passu a trial verze – podporovatelé neobdrží bonusy z předobjednávek, ani z deluxe edice, a to včetně season passu,“ informuje ostatní Miranda. Naráží tím zejména na bonusový oblek pro hlavního hrdinu a speciální kop pro využití v soubojích, které jsou k dispozici těm, kdo si za cenovku 60 dolarů Shenmue 3 standardní cestou předobjednají. Dále se pak odkazuje na Deluxe edici za 75 dolarů, která rovněž nabízí nový outfit a další speciální pohyb, společně s DLC Passem pro všechna budoucí rozšíření. Právě tyto bonusy totiž nejsou součástí verzí her z Kickstarteru a Miranda není jediný, koho tento přístup zklamal.

„Standardní a Deluxe edice, prodávaná v obchodech, není žádným způsobem spojena s verzemi hry z crowdfundingové kampaně, proto bonusy neobsahují. Zájemci si je však budou moci zakoupit zvlášť,“ píše se ve zmiňovaném mailu od Ys Net. A i když je férové dodat, že žádná z odměn na Kickstarteru season pass neslibovala, bylo by i ve světle probíhajících událostí logické očekávat, že hráči s patřičnou výší finančního příspěvku bonusy a DLC pass obdrží. Jen pro pořádek připomínáme, že hru na Kickstarteru podpořilo necelých 70 000 lidí, kteří přispěli ve výši 6,3 milionů dolarů a jednotlivé tiery kampaně nabízí přes 30 variant odměn, které cenou převyšují hodnotu Deluxe edice.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru