Shadow of the Tomb Raider, Square Enix, První informace o Shadow of the Tomb Raider

První informace o Shadow of the Tomb Raider

Bude završení moderní trilogie pomyslnou třešničkou na dortu?

30. 4. 2018
Název: Shadow of the Tomb Raider Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 14. 9. 2018

Jen málokterá herní postava se může pochlubit tím, že její jméno je zároveň mocnou herní značkou tak, jako je tomu v případě Lary Croft. Tato hrdinka je tu s námi již více než dvě dekády a tři roky po vydání akční adventury Rise of the Tomb Raider se z oficiálního odhalení dozvídáme o tom, že se Lara konečně vrací zpět na scénu.

Square Enix a Eidos Montreal v tomto případě pochopitelně navazují na moderní restart načatý v roce 2013 a v rámci návratu na začátek představují pokračování vize toho, jak se z této archeoložky stala ostřílená akční hrdinka a jak se z moderního rebootu stane s příchodem Shadow of the Tomb Raider ucelená trilogie. Další část příběhu se každopádně bude odehrávat již krátce po skončení událostí Rise of the Tomb Raider a zavede teď už notně zkušenější Laru do světa mayských legend.

Význam hry spočívá zejména v doplnění kánonu, v dokončení moderního vyprávění a v přípravě na další případné kapitoly příběhu

Náhled na atmosféru hry už nám každopádně zprostředkovala první upoutávka, která rovněž naznačila i to, čím bude tento díl především – zakončením trilogie, koncem novodobého počátku a zároveň také tím dobrodružstvím, na jehož konci si Lara konečně vyslouží titul Tomb Raider. Význam hry v tomto ohledu tedy spočívá zejména v doplnění kánonu, v dokončení moderního vyprávění a v přípravě na další případné kapitoly příběhu. Ten se v tomto případě bude točit okolo mayské říše a z první ukázky i z obrázků je zřejmé, že se tvůrci nevyhnou ani tradičním legendám o konci světa.

Nicméně právě tomu má neohrožená britská archeoložka zabránit, a to nejprve v Mexiku a nakonec také v Peru, kde se hra bude odehrávat především a kde bude jednou z jejích důležitých složek i samotné prostředí v podobě husté džungle.

Návrat do historie v moderním stylu

Jen s mayskými legendami však Lara soupeřit určitě nebude a z prvních detailů o příběhu se dozvídáme rovněž to, že antagonistou hry bude postava jménem Dominguez. A na přetřes přijde také návrat organizace jménem Trinity.

Ta je zodpovědná za smrt Lařina otce a její ztrestání bude také jedním z hybatelů vyprávění a motivací hlavní hrdinky. Na to konto údajně dojde na nevyhnutelnou volbu mezi dokonáním pomsty a snahou pomoci lidstvu jako takovému a spolu s tím i odvrácení nevyhnutelné zkázy světa. Už to samo o sobě rozhodně zní jako poměrně velké sousto, sexy hrdinka však určitě sama nebude, a i tentokrát ji na cestě příběhem bude doprovázet starý známý Jonah.

Co už ale ze zveřejněných ukázek a z obrázků nevyčteme, je náplň hry, která slibuje být tou dosud nejtemnější kapitolou příběhu Lary Croft, což je dnes ostatně poměrně častým trendem. Návrat samozřejmě hlásí propracovaná a aktualizovaná akční složka, mnohem větší roli však slibuje hrát stealthový přístup a možnosti tišší likvidace Lařiných protivníků.

Chybět vedle toho samozřejmě nesmí ale ani všudypřítomné puzzly a hádanky, které tentokrát slibují být nejen náročnější, ale v případě neúspěchu také nebezpečnější a smrtelnější. Důležitá je pro nás také informace týkající se herní délky, kterou vývojáři slibují natáhnout na třináct až patnáct hodin v rámci hlavní dějové linky. Do toho však nejsou započítané doplňkové aktivity či vedlejší mise, které také hra ve větším množství obsáhne.

Zatím to vypadá zkrátka slibně – temnější příběh, neokoukané prostředí a známá hrdinka mohou být příslibem zajímavé herní podívané, pozornějším z vás ale jistě neunikl ten fakt, že až doposud nepadla zmínka o týmu Crystal Dynamics.

Původní vývojáři totiž na hře pouze spolupracují a jinak se naplno věnují dosud nepředstavenému projektu s licencí Avengers. Vývoj Shadow of the Tomb Raider má tak na svědomí tým Eidos Montreal, tedy tvůrci se zkušenostmi například z dvojice moderních dílů série Deus Ex, což by mohlo znamenat příslib zajímavé kvality minimálně po stránce zmíněného stealthu.

Port na počítače pak má na svědomí rovněž zkušený tým Nixxes Software, který spolupracuje s výrobcem grafických karet Nvidia na tom, aby hra dorazila v pokud možno perfektně odladěné formě a s podporou těch nejmodernějších technologií.

Brzká návštěva starých známých

Dabingu digitální archeoložky se už potřetí ujme britská herečka Camilla Luddington, kterou si fanoušci přáli spatřit také v nedávné a vlažně přijaté filmové adaptaci. To vše svědčí o tom, že Square Enix zřejmě neponechávají nic náhodě, a to samé platí i o péči o značku jako takovou. Závěr této trilogie totiž rozhodně nemá být tím posledním slovem, které o Laře padne. Naopak – v budoucnu se budou objevovat díly další, ty už ale slibují být samostatnými ucelenými příběhy, ve kterých už bude Lara dospělou a zkušenou akční hrdinkou.

Než ale Lara dojde do tohoto stádia, tak bude muset ještě alespoň jednou zachránit celý svět. A to konkrétně 14. září, kdy hra dorazí na PC, Xbox One i na PlayStation 4 naráz. K mání přitom bude i takzvaná Croft edice hry, jež nabídne permanentku dodatečného obsahu i přednostní přístup do hry, jejíž vývoj pro vás budeme sledovat i nadále.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru