Red Dead Redemption 2, Rockstar Games, Seznamte se s nejtvrdším gangem ve světě videoher

Seznamte se s nejtvrdším gangem ve světě videoher

Tisíce zájemců chtějí do Reaper Lords v Red Dead a GTA Online. Uspěje jich jen zlomek

16. 7. 2019
Název: Red Dead Redemption 2 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 26. 10. 2018

V prosinci 2013 začal v GTA Online fungovat motorkářský gang Reaper Lords. Skoro tři roky předtím, že samotný Rockstar uvedl takzvaný Bikers update, který podobné mechanismy podpořil a rozvinul. Sami sebe označují za nejznámější a nejrespektovanější klub v tomto virtuálním světě. Když však vyšlo Red Dead Online, rozhodli se své pole působnosti rozšířit a vyměnit motorky za koně. Tlupa psanců je zdrojem obav i obdivu. Především si ale zasluhuje respekt. Ve skutečnosti se ale nejedná o žádnou divokou bandu. Reaper Lords mají svá přísná pravidla, organizovanou strukturu, velící hierarchii a disciplinované členy, tvrdí na oficiálním webu. Psanci sice mohou stát mimo zákon, ale nemohou kašlat na marketing. Vedle zmíněné stránky tak provozují vlastní sociální kanály na Facebooku, Twitteru, Instagramu i portálu YouTube.

Reaper Lords vybrali tisíce dolarů na charitu a přispěli na skutečné projekty jako Make-A-Wish nebo výzkum rakoviny prsu.

Pokud jste někdy zatoužili stát se členem takové organizace, máte příležitost. Reaper Lords právě nabírají nové členy. Ale pozor, tohle privilegium není pro každého a zaslouží si ho jen pár uchazečů. Musíte dokázat svou loajalitu a zasloužit si důvěru digitálního gangu. O členství v minulosti požádaly tisíce hráčů, ale přibližně jen 1 procento dosáhlo vytouženého cíle. Potenciální nováčci musí totiž projít sérií náročných zkoušek, které trvají dlouhé týdny. Naprostou samozřejmostí je být ve hře aktivní a uchazeči také musí opustit jakékoli jiné organizace tohoto typu.

Hlásit se můžete jen do Reaper Lords působících v Red Dead Online, ale členství se posléze rozšíří i na motorkářský klub, který funguje v GTA Online. Samotné testování a zasvěcování nicméně probíhá už výhradně ve westernových kulisách. Členství v Reaper Lords ale neobnáší jen povinnosti, ale také práva a privilegia. O důležitých otázkách mohou všichni členové gangu hlasovat. Mohou se dokonce ucházet o volená místa ve vedení, které se stará o veškerou organizaci. Ve hře se mohou spolehnout na pomoc parťáků a Reaper Lords se dokonce schází i ve skutečném světě. Někteří členové si už údajně vzájemně pomohli i v reálném životě.

Není to přitom banda ničemů, lumpů, lupičů a vrahounů, jak byste si možná mohli myslet. Přes svoji sílu gang neobtěžuje mírumilovné hráče, ale členové si vždy kryjí záda. Za dobu svého působení Reaper Lords vybrali tisíce dolarů na charitu a přispěli na skutečné projekty jako Make-A-Wish nebo výzkum rakoviny prsu. Členové si vzájemně musejí prokazovat úctu a ctít dobrou pověst tlupy. I proto hledají jen další dospělé, loajální a čestné členy. Reaper Lords si za téměř 6 let své existence vybudovali jméno, pověst i respekt samotných vývojářů z Rockstaru. A nic z toho nemíní ohrozit. Hledají jen ty nejlepší z nejlepších, aby podobně jako na skutečném divokém západě rozšířili svá teritoria a našli nové příležitosti.

Je to gang, který ctí pravidla a roleplay způsob hry. Je přitom aktivní na PlayStationu 4 i Xboxu One. Uchazeče členové hodnotí na základě jejich dovedností, ale i schopnosti komunikovat a spolupracovat v rámci týmu. “Výběrové řízení” může trvat až několik měsíců a mezi úkoly, s nimiž se uchazeči setkají, je třeba i špiclování. Mohou být vyzváni, aby se vetřeli do jiné podobné organizace a na základě odhalených zjištění napsali podrobnou zprávu o jejích aktivitách i místě působení. Rekruti musí rovněž uspořádat nějaké zvláštní akce a jejich schopnosti se ověřují třeba v rámci jezdeckých show, v nichž musí dokázat své umění ovládat koně. Právě podobné testy prověřují schopnost spolupracovat, komunikovat a jednat jako tým.

Reaper Lords jsou v mnohém unikátní. Ale právě proto jsou také tak vyhledávaní a obdivovaní. Nikdo jiný prý nemá takové nároky a netestuje zájemce tak dlouho a tak intenzivně. DirtyWorka, představitel PS4 divize Reaper Lords, v dubnovém tématu IGN vysvětlil, že gang na nikoho zásadně nezaútočí, pokud na jeho členy nenamíří svou zbraň. Do měst vjíždí obvykle ve formaci, kterou tvoří dvě řady, aby udělali patřičný dojem a raději rovnou odradili každého, kdo by se s nimi chtěl pustit do křížku. Tomu se, panečku, říká být efektní i efektivní současně.

Zasnili jste se? Nebylo by krásné být součástí něčeho podobného, něčeho, co vás přesahuje? Reaper Lords už skoro 6 let demonstrují, jak úžasné umí videohry být a jak lze jejich světy vytěžit naplno.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru