Seznam nekompatibilních PS4 her na PS5 se zkrátil

Seznam nekompatibilních PS4 her na PS5 se zkrátil

Na nové konzoli od Sony spustíte další starší kousek z PlayStationu 4. Je to horor Joe's Diner

11. 1. 2021

Na konzoli PlayStation 5 od první chvíle v rámci zpětné kompatibility fungovala drtivá většina her pro PS4. Našly se však výjimky, které spustit nešly. Jejich seznam se však postupně ztenčuje. Nyní si s PS5 rozumí i hra Joe’s Diner určená pro PlayStation 4. Stalo se tak díky updatu na verzi 1.01. Jedná se o vůbec prvních patch pro hru jako takovou.

Update má velikost 500 MB a tohle je jeho primární funkce. Na českém PlayStation Storu se hra prodává za 399 korun a jedná se o horovou adventuru. Příběh nás vezme do motorestu, který byl postaven na základech bývalého indiánského pohřebiště. To nevěstí nic dobrého. Joe’s Diner vyšel i ve verzi pro PC a Mac, ale na Steamu má jen průměrné hodnocení. Chci tím říct, že velkou díru do světa vývojáři s tímto počinem neudělali, ale každý další titul z PS4 fungující i na PS5 je vítaný.

Delší je seznam her, které fungují, ale s obtížemi

Podobné updaty už dříve oznámili autoři her TT Isle of Man — Ride on the Edge 2 nebo DWVR. Opravena už byla hra Shadow Complex Remastered. Řada dalších her pak na PS5 funguje, ale konzole vás upozorní, že můžete narazit na různé problémy, bugy nebo glitche. Jednou z takových je například Assassin’s Creed Syndicate od Ubisoft. Včera jsem ho shodou okolností zkoušel, a to včetně rozšíření Jack the Ripper, protože mě samotného zajímalo, jak si na PS5 stojí při různých specifických situací. A i když narážíte na různé obrazové nešvary, lze titul obstojně hrát.

Paradoxně se obávám, že bohužel právě u her, které fungují, jen s nějakými obtížemi, bude vůle autorů opravit jen menší než v případě titulů, které na PS5 nespustíte vůbec. Jejich seznam je také o poznání delší a každý kousek může vykazovat jiné a jinak závažné chyby. Jejich kompletní seznam najdete třeba zde.

Další nefunkční hry z PS4

Afro Samurai 2 Revenge of Kuma Volume One
Just Deal With It!
Robinson: The Journey
We Sing
Hitman Go: Definite Edition
Shadwen

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru