Seznam nejlepších SSD pro PlayStation 5 se opět rozrostl

Seznam nejlepších SSD pro PlayStation 5 se opět rozrostl

Už třetí výrobce hlásí oficiální podporu, ale možností je podle odborníků mnohem víc

Zdroj: Samsung
1. 8. 2021

Seznam SSD, o nichž jejich výrobci říkají, že budou fungovat v PlayStationu 5, se postupně rozrůstá. Jako první přišel s vlastním neoficiálním seznamem respektovaný magazín Digital Foundry. A pak už se začaly hlásit konkrétní firmy. Jako první to byl Seagate, který hráčům doporučuje svůj model FireCuda 530 NVMe M.2 PCIe Gen 4 SSD, který testovali přímo se Sony. Dalším pak byla společnost Western Digital, která sází na model WD_BLACK SN850 NVMe SSD. Sama ho přitom s PS5 právě testuje. Ten mimochodem doporučuje i samotný architekt PlayStationu Mark Cerny, který si jej vybral pro sebe, jak jsme se nově dozvěděli.

Netrvalo dlouho a dal o sobě vědět další výrobce. Podporu pro PS5 oficiálně potvrdil Aorus, respektive Gigabyte. Gigabyte Aorus NVMe PCIe 4.0 by měla být další bezpečná volba, což opět potvrzuje i magazín Digital Foundry.

Obecně pak platí, že Sony doporučuje PCIe Gen 4.0 M.2 NVMe SSD s rychlostí čtení 5500MB/s a vyšší. Takové se začaly vyrábět teprve loni na podzim. Jejich kapacita může být od 250 GB do 4 TB. Potřebujete verzi s heatsinkem, nebo jej doplnit. Pozor si musíte dávat také na předepsané rozměry – 110x25x11,25 milimetrů včetně heatsinku.

Magazín Digital Foundry a další postupně rozšiřují své seznamy podporovaných a doporučovaných SSD. Ověřují tuto informací s výrobci a schyluje se ke konkrétním testům. Kromě zmíněných modelů FireCuda 530, Black SN850 a Aorus NVMe Gen 4 se momentálně mezi kompatibilními disky objevují rovněž následující kousky:

Patriot Viper VP4300
Samsung 980 Pro
Sabrent Rocket 4 Plus
Corsair MP600 Pro
Inland Performance Plus
Adata S70 Gammix
MSI Spatium M480

Některé modely mají verzi s heatsinkem, jiné jej potřebují doplnit, případně nahradit heatsink kratším typem. Více podrobností opět najdete na Digital Foundry, kteří svůj text průběžně aktualizují. A to nově také o doporučované standalone NVMe SSD heatsinky. Jsou to Eluteng M.2 heatsink, Glotrends M.2 heatsink a IcePC M.2 copper heatsink.

K tomu, abyste mohli rozšíření úložiště vyzkoušet už nyní, musíte mít kromě vhodného SSD rovněž betu nového firmwaru. Ta už je v některých regionech dostupná. Po jejím otestování se podpora pro SSD dostane do oficiální veřejné verze systémového softwaru.

Nadále ale platí, že odborníci upozorňují, aby hráči pokud možno vyčkali na první konkrétní testy, které prověří reálné schopnosti jednotlivých disků a jejich rychlost v porovnání s výchozím úložištěm. Pokud vyloženě nespěcháte, můžete za čas i něco ušetřit. I když paradoxně v krátkodobém horizontu lze očekávat na základě zvýšené poptávky i dočasné zdražení.

PlayStation na oficiálním webu otevřel v sekci podpory speciální stránku, která je kompletně věnovaná přidání nového disku. Více podrobností o podpoře rozšiřujících SSD najdete v našem starším článku.

Nahlásit chybu v článku

10

Napsat komentář

Další články
Nahoru