Série Vampire se vedle Bloodlines 2 dočká i nového RPG

Série Vampire se vedle Bloodlines 2 dočká i nového RPG

O vývoj se postarají autoři adventury The Council, první detaily se dozvíme na Gamescomu

15. 5. 2019

Francouzský vydavatel Bigben již počtvrté hostil novináře na akci Bigben Week, prostřednictvím které ještě před konferencemi E3 a Gamescom informuje o novinkách ve svém portfoliu. Kolem letošního ročníku zmiňované akce ale bylo rušno trochu víc než v uplynulých letech, vzhledem k tomu ,že Bigben vstoupil do vážnějšího konkurenčního boje s dalším francouzským vydavatelem Focus Home Interactive. Jednak totiž dokázal přetáhnout některá zajímavá studia pod svou střechu a společně s tím i jejich slibně rozjeté herní série a jednak dokázal širší veřejnost zaujmout nečekaně oznámeným RPG s licencí oblíbeného Vampire: The Masquerade, o které se postarají autoři adventury The Council ze studia Big Bad Wolf.

Evropské pnutí

Pokud situaci na poli evropských vydavatelů nesledujete pečlivě, můžete mít pocit, že Focus, Bigben nebo THQ neplatí v porovnání s velikány ze zahraničí za příliš velké ryby. Pravdou ovšem je, že zmíněné společnosti zastupují spoustu středně velkých, ale i celosvětově velmi úspěšných značek, které navíc díky nižším nákladům na vývoj nepotřebují zpravidla prodávat miliony kusů, aby na sebe vydělaly. Jen namátkou se bavíme o hrách jako Farming Simulator, Vampyr, The Surge, The Sinking City, Biomutant, Sherlock Holmes, řeč je také o aktuálním A Plague Tale, World War Z a samozřejmě o nepochopitelném množství značek, které vlastní THQ Nordic a má přinejmenším zájem vydávat jejich remastery. Bylo proto jenom otázkou času, než se tyto firmy mezi sebou začnou přetahovat o jednotlivá studia a soudě podle výsledků zmiňované akce Bigben Weeks můžeme potvrdit, že se tak k potěšení hráčů děje. Ne nadarmo se totiž traduje, že jakékoliv konkurenční boje přivádí všechny zúčastněné strany k maximálnímu možnému výkonu a v tomto případě bude výsledkem více (doufejme kvalitních) titulů.

Ještě než přejdeme ke slibované novince ohledně chystaného RPG ze světa Vampire: The Masquerade, je rozhodně žádoucí zastavit se u francouzského studia Cyanide. To bylo na dlouhou dobu neodmyslitelně spjato s Focusem a ze vzájemné spolupráce vzešly v uplynulých 18 letech bezmála tři desítky titulů. Cyanide začínali na Cycling Manageru, pak přidali Blood Bowl s licencí Warhammeru a později přišly povedené kousky jako Styx, Space Hulk nebo Call of Cthulhu. Spojení s Focusem je ale už od loňského května u konce, protože Bigben studio koupil za 20 milionů eur a další tituly již logicky připravují společně. Těšit se tak můžeme na nové díly sérií Tour de France a Pro Cycling Manageru (vydavatelská práva musel Bigben koupit od Focusu zvlášť) nebo již zmíněného Blood Bowl. Mnohem zajímavěji se ale jeví Paraonia: Happines is Mandatory, na které spolu s Cyanide pracují i lidé z Black Shamrock a samozřejmě také očekávaný Werewolf: The Apocalypse – Earthblood, který začal vznikat už před dvěma lety, kdy spojení Bigben – Cyanide ještě nefungovalo.

Nové hry na obzoru

Vedle temných kousků od Cyanide se pak můžete těšit na pokračování série WRC a Test Drive Unlimieted (!), společně s dvojicí nových závodních titulů Overpass, resp. European Truck Racing Championship s plnou licencí FIA. Jak uvedli zástupci Bigbenu, chtějí dát hráčům a příznivcům virtuálního závodění více možností, takže nad rámec rallye speciálů zahrnou do svého portfolia také buginy, čtyřkolky a kamióny, které bývají zpracovávány do podoby videoher jen velmi sporadicky. Sportovní tituly pak doplní nový ročník Rugby a těšit se můžeme i na Tennis World Tour z Roland Garros, jehož hlavní tváří bude antukový specialista Rafael Nadal.

Bylo jenom otázkou času, než se vydavatelé mezi sebou začnou přetahovat o jednotlivá studia a můžeme potvrdit, že se tak k potěšení hráčů děje.

Teď už ale k akčním adventurám – Bigben samozřejmě připomíná, že společně s Frogwares pracuje na The Sinking City, přímé konkurenci oficiální hry Call of Cthulhu, která vyšla loni v říjnu pod Focusem a podle dosavadních dojmů má být paradoxně tou horší z dvojice her, inspirovaných dílem H. P. Lovecrafta. Zmiňovaná Paranoia: Happines is Mandatory naproti tomu vsadila všechny karty na provázání s oblíbenou značkou a chystá hráče potěšit tradičními RPG mechanismy a pokrouceným humorem. Ovšem co se týče nové role-play hry ze světa Vampire: The Masquerade, tam se podařilo lidem z Bigbenu fanoušky dokonale překvapit. Jen vzpomeňte na reakci, kterou vyvolalo oznámení Bloodlines 2, na kterém pracují lidé z Hardsuite Labs – fanoušci byli nadšení. A teď to vypadá, že se v dohledné době dočkáme dalšího titulu. Vývoje se ujmou autoři adventury The Council ze studia Big Bad Wolf, kterým byla tato možnost nabídnuta poté, co Bigben vyjednal u vlastníku licence Paradox Interactive práva na vlastní využití této značky. Hra by přitom měla plnit ty nejvyšší nároky hráčů RPG, vycházet by měla ze stolní hry a máme se údajně těšit na silný příběh, který bude pravděpodobně opět vybudován kolem složitých morálních voleb.

Nad rámec loga, které bylo již uvolněno, bychom se měli dalších detailů a doufejme i potvrzení aktuálních domněnek, že se na hře už nějakou dobu pracuje, dočkat až v srpnu na Gamescomu, bez ohledu na to, že Bigben bude i za měsíc na E3. Rozhodně ale můžete očekávat, že se o svět World of Darkness budeme zajímat a všechny tři hry – společně se vzpomínaným Werewolfem – budeme pečlivě sledovat.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru