Série Rychle a zběsile se vrací s další videohrou

Série Rychle a zběsile se vrací s další videohrou

Po Slightly Mad Studios zkusí štěstí s touto značkou italští 3DClouds s titulem podle seriálu

Zdroj: Outright Games
31. 5. 2021

Značka Fast & Furious neboli Rychle a zběsile, chcete-li, za dobu své existence už pár titulů na kontě má. Kromě úspěchu v podobě standalone spin-offu Forzy Horizon 2 ale zaznamenala i slušné propadáky. V roce 2013 to byla hra Fast & Furious: Showdown a loni pak triumfální neúspěch týmu Slightly Mad Studios v podobě Fast & Furious Crossroads. Majitelé práv to ale nevzdávají, nad digitální kulturou nelámou hůl a zkouší to znovu. Tentokrát to ale jdou trochu jinak.

Společnost Outright Games, která se specializuje na videohry pro děti a celou rodinu, představila nový titul Fast & Furious Spy Racers: Rise of SH1FT3R. Inspirovaný je animovaným seriálem Fast & Furious Spy Racers od Netflixu. Zločinecká závodní organizace SH1FT3R se vrací a my ji musíme zastavit. Autoři nás lákají na příběh, on-line multiplayer až pro 6 hráčů, mix akce i závodění. Na titulu pracuje studio 3DClouds a slibuje třeba hlasy z původního seriálu.

Hráči se neujmou jen týmu hrdinů, ale v multiplayeru můžete závodit také za gang SH1FT3R.

Vypravíme se do pěti různých lokací včetně Los Angeles, brazilského Ria nebo na saharskou poušť. V příběhovém módu i v multiplayeru uplatníme různé zbraně i gadgety a kromě on-line podpory hra nabídne rovněž populární split-screen. Na tratích narazíme na všemožné zkratky a v garáži si zase můžeme upravit vzhled svých vozidel. Hráči se ale neujmou jen týmu hrdinů, ale v multiplayeru můžete závodit také za gang SH1FT3R.

Italské studio 3DClouds tvoří veteráni ze společností Microsoft, Milestone nebo Ubisoft. Jejich debutem byla závodní hra All-Star Fruit Racing z roku 2018. Následovaly další závody Xenon Racer z roku 2019 a před pár dny vývojáři vydali pirátské akční RPG King of Seas. Skutečnost, že za sebou autoři už několik závodních her mají a dříve pracovali i ve studiu Milestone, dává naději, že nemusí jít jen o prvoplánovou past na mladší hráče a jejich rodiče, i když cílová skupina je jasně patrná.

Jméno společnosti Outright Games, která novinku vydává, vám možná nebude povědomé, ale je velmi aktivní na poli family friendly her. Mě osobně ale zaujala už před pár týdny, protože za posledních pár měsíců oznámila takovou plejádu licencovaných her, že by před ní velcí vydavatelé zbledli závistí. Ze všechny mohu jmenovat PJ Masks: Heroes Of The Night, My Friend Peppa Pig, The Addams Family Mansion Mayhem, Blaze and the Monster Machines Axle City Racers, Hotel Transylvania: Scary-Tale Adventures, BRATZ Total Fashion Makeover, Spirit Lucky’s Big Adventure nebo The Last Kids On Earth And The Staff Of Doom. To u mě automaticky spouští malý vykřičník.

Hra vyjde letos v listopadu na PC, PS4, PS5, Xboxu One, Xboxu Series, Switchi i Stadii. Fast & Furious Spy Racers: Rise of SH1FT3R se má prodávat přibližně za 40 dolarů a zjevně se nejedná o velkou AAA hru, což je třeba mít neustále na paměti. I tak ale zatím sklízí spíš posměch…

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru