Microsoft Flight Simulator (2020)

Série Microsoft Flight Simulator se příští rok navrátí

Hra nabídne 4K, reálné lokace dle satelitních snímků a výpočty za pomoci UI

10. 6. 2019
Název: Microsoft Flight Simulator (2020) Vývojář: , Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 18. 8. 2020

Série Microsoft Flight Simulator se po letech vrací a v novém videu předvedla, kam až v posledních letech dospěl výpočetní výkon nejen počítačů, ale i konzolí. Nový díl nijak označený podtitulem či číslovkou dorazí příští rok na PC a také na konzoli Xbox. Obecným předpokladem ale je, že v případě konzolí půjde až o další generaci.

Poslední díl série, Microsoft Flight Simulator X dorazil v roce 2014 na Steam. Už tehdy ale nešlo o kdovíjak mladý titul, neboť se jednalo o reedici hry, jež původně vyšla už v roce 2006. Pokud jste s tímto dílem měli tu čest, určitě vás zaujme technologický pokrok, jakého autoři docílili. Nový díl v roce 2020 přinese podporu 4K rozlišení i HDR a krajinu bude vykreslovat za pomocí podkladů ze satelitních snímků. Vyloženě lákavě navrch zní to, že hře bude dopomáhat i umělá inteligence platformy Azure.

První výsledky už ukazuje nová upoutávka, která zve například do New Yorku, Dubaje, Los Angeles, San Francisca, Seattlu i k pyramidám v Gíze. Zmíněné metropole navíc díky simulované pozemní dopravě dynamicky ožívají a nepůsobí statickým dojmem. Stránka v Microsoft Store slibuje možnost doletět doslova na jakékoli místo na zemi, což při představené míře detailů znamená opravdu ambiciózní projekt.

Dynamická přitom nebudou pouze města, ale samozřejmě také počasí, což k leteckému simulátoru neodmyslitelně patří. Chybět nebudou divoké bouřky, noční přistání ani nevyzpytatelné podmínky. Ty určitě dokáží zacvičit malou Cesnou či obecně s malým vrtulovým prskoletem, k dispozici ale budou i velká dopravní letadla a na své by si příští rok měli přijít všichni fanoušci propracovaných leteckých simulátorů.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru