Medal of Honor: Above and Beyond, Electronic Arts, Oculus Studios, Série Medal of Honor se vrací a rovnou do druhé světové války

Série Medal of Honor se vrací. Míří do druhé světové války

Je to exkluzivita pro Oculus Rift. Studio Respawn po dvou letech představilo svůj tajný projekt

25. 9. 2019
Název: Medal of Honor: Above and Beyond Vývojář: Vydavatel: , Platformy: Žánr: Datum vydání: 11. 12. 2020

Studio Respawn Entertainment už v říjnu 2017 oznámilo, že vyvíjí nějaký VR titul exkluzivně pro headset Oculus Rift a že půjde o first person akci, která má vyjít v roce 2019. Až dosud jsme netušili, o co půjde. Spoluzakladatel studia Vince Zampella nicméně 19. září lákal, že k odhalení dojde 25. září, a tak se také stalo. A skutečně nejde o VR Titanfall, jak bylo řečeno už dříve. Nicméně jedná se o velkou novou AAA hru, která zřejmě vzbudí rozruch i mezi těmi, kdo virtuální realitě nefandí. Respawn totiž oživí válečnou sérii Medal of Honor s novinkou, která nese podtitul Above and Beyond.

Při příležitosti akce Oculus Connect 6 společnosti Respawn a Oculus oznámily novou střílečku Medal of Honor: Above and Beyond zasazenou do kulis druhé světové války, v níž se v kůži agenta OSS znovu postavíme nacistům po boku francouzského odboje. Pohybovat se tedy budeme výhradně po evropských bojištích. Má jít o plnohodnotný vysokorozpočtový titul, který nabídne kampaň na 10 až 12 hodin i multiplayer, tedy žádnou minihru nebo budgetový spin-off.

Vývoj Rift exkluzivního počinu Above and Beyond dokonce vede jeden z původních autorů prvního dílu Medal of Honor Peter Hirschmann. Hra se ale překvapivě nemá dočkat ani portu pro Oculus Quest, natožpak konkurenční VR headsety. Podle Hirschmanna se nový Medal of Honor vrátí ke kořenům. Čekají nás mise na zemi, na moři i ve vzduchu. Součástí hry budou i krátké dokumenty věnované skutečným válečným veteránům.

Above and Beyond vyjde v roce 2020 a rozhodně nelze titulu upřít, že působí hodně ambiciózně a zjevně se skutečně snaží přinést plnohodnotnou válečnou akci do VR prostředí. Jedná se o první příspěvek do série Medal of Honor od vydání akce s podtitulem Warfighter z roku 2012. Novinka se jednoznačně odkazuje k originálu a prvním dílům obecně a současně nabízí i odlehčené situace a mechanismy jako schopnost zachytit v letu vržený granát a hodit ho zpátky na protivníka. A podle prvních ohlasů těch, kteří už měli možnost hru vyzkoušet, to skutečně vypadá na další pokus o evoluci stříleček ve VR. I když si většina lidí asi podobný návrat série Medal of Honor nepředstavovala, snad bude výsledek stát za to.

Nahlásit chybu v článku

5

Napsat komentář

Další články
Nahoru