Série FIFA prodlužuje licenci na španělskou La Ligu

Dvacetiletý kontrakt bude pokračovat další dekádu. Týmy se nebudou moci objevit v PES

Zdroj: EA Sports
26. 6. 2020
Název hry: FIFA 21 Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 9. 10. 2020 Platformy: , , , , , , Žánr:

Mnoho fanoušků fotbalových her se netají tím, že sérii FIFA mají v oblibě proto, že v ní mohou oproti Pro Evolution Soccer častěji narazit na skutečná jména svých oblíbených fotbalových hvězd a týmů. Souboj o licence se proto stal nesmírně důležitý i pro vývojáře obou soupeřících sérií a z tohoto důvodu se vůbec nedivíme humbuku, který kolem nového dlouholetého kontraktu vývojáři z EA Sports aktuálně dělají. S radostí dávají fanouškům vědět, že si pro sérii FIFA zajistili po 20 letech úspěšné spolupráce španělskou ligu na další dekádu dopředu.

Zástupci obou stran podepsali licenční smlouvu s platností až do roku 2030, a tak zůstává jedna z nejslavnějších fotbalových lig světa na delší dobu stále doménou fotbalové simulace v podání Electronic Arts. Vzhledem k exkluzivní povaze uzavřené dohody pak platí, že týmy jako Barcelona, Real Madrid, Atlético nebo Valencia se mohou se svými skutečnými jmény a reálnými dresy objevit výhradně v sérii FIFA, určitě ale budou i nadále existovat dílčí výjimky. Jako příklad může posloužit podobná situace, jež od loňska platí v případě týmu Juventus; tehdy však byla dohoda o exkluzivitě opačná a radovat se mohli hráči eFootball PES, zatímco u konkurence vystupoval klub v jinak kompletní italské lize pod fiktivním označením Piemonte Calcio. Je tudíž pravděpodobné, že některé dohody s vybranými kluby – jako tomu je z pohledu Konami momentálně u FC Barcelona – tak budou platit i nadále, ovšem liga jako celek své zastoupení v Pro Evolution Soccer mít nebude. Důležité je také podotknout, že se klubové licence v tomto konkrétním případě nevztahuje na jména a podobu hráčů, která jsou v případě španělské ligy v aktuálním Pro Evu správná a nic zatím nenasvědčuje tomu, že by tomu mělo být od příštího roku jinak.

Důvod, proč EA vynaložili snahu získat pro sebe La Ligu, je zcela zřejmý – podle koeficientu UEFA jde o nejlépe hodnocenou fotbalovou soutěž, která díky své prestiži láká i nejlepší jména z celého světa a spolu s nimi chodí i bohatí sponzoři. Obě strany se navíc zavázaly ke společné podpoře esportu, což mimo jiné znamená i propagaci série FIFA v rámci oficiální esportové soutěže eLaLiga Santander. Samozřejmostí je pak i to, že FIFA bude moci přinést věrně zpracované stadiony a že se zainteresované kluby objeví ve všech částech hry, tedy například i v masivně oblíbeném režimu FIFA Ultimate Team. „Náš společný závazek umožní nejen okamžité dopady na další zážitky z FIFY, ale i dlouhodobé příležitosti k dalšímu zapojení fanoušků La Ligy v příštím desetiletí,“ pochvaluje si novou dohodu generální ředitel EA Sports Cam Weber.

Další ročník FIFY vyjde 9. října na současné konzole i na PC, předplatitelé služby EA Access a Origin Access si ale budou moci hru vyzkoušet již od 1. října. Víme také, že verze pro PC bude vycházet z edic pro PlayStation 4 a Xbox One.

Bezplatný upgrade na next-gen

Velkou výhodou a lákadlem ke koupi aktuálních ročníků sportovních her by mohl pro hráče být fakt, že EA nabízejí možnost přechodu na next-gen verzí řady svých titulů. U sportovních her se to týká i chystaného ročníku FIFY, zřejmě to ale bude mít svůj háček. Na detailnější odhalení nového ročníku FIFY si máme počkat do srpna, ovšem pokud bude platit stejná situace jako u série Madden, tak přechod na verzi pro nové konzole bude bez problémů možný pouze u digitálně zakoupených edic hry a v případě nákupu krabicových verzí nebude možný u konzole bez mechaniky.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru