FIFA 21, EA Sports, Série FIFA prodlužuje licenci na španělskou La Ligu

Série FIFA prodlužuje licenci na španělskou La Ligu

Dvacetiletý kontrakt bude pokračovat další dekádu. Týmy se nebudou moci objevit v PES

Zdroj: EA Sports
26. 6. 2020
Název: FIFA 21 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , , Žánr: Datum vydání: 9. 10. 2020

Mnoho fanoušků fotbalových her se netají tím, že sérii FIFA mají v oblibě proto, že v ní mohou oproti Pro Evolution Soccer častěji narazit na skutečná jména svých oblíbených fotbalových hvězd a týmů. Souboj o licence se proto stal nesmírně důležitý i pro vývojáře obou soupeřících sérií a z tohoto důvodu se vůbec nedivíme humbuku, který kolem nového dlouholetého kontraktu vývojáři z EA Sports aktuálně dělají. S radostí dávají fanouškům vědět, že si pro sérii FIFA zajistili po 20 letech úspěšné spolupráce španělskou ligu na další dekádu dopředu.

Zástupci obou stran podepsali licenční smlouvu s platností až do roku 2030, a tak zůstává jedna z nejslavnějších fotbalových lig světa na delší dobu stále doménou fotbalové simulace v podání Electronic Arts. Vzhledem k exkluzivní povaze uzavřené dohody pak platí, že týmy jako Barcelona, Real Madrid, Atlético nebo Valencia se mohou se svými skutečnými jmény a reálnými dresy objevit výhradně v sérii FIFA, určitě ale budou i nadále existovat dílčí výjimky. Jako příklad může posloužit podobná situace, jež od loňska platí v případě týmu Juventus; tehdy však byla dohoda o exkluzivitě opačná a radovat se mohli hráči eFootball PES, zatímco u konkurence vystupoval klub v jinak kompletní italské lize pod fiktivním označením Piemonte Calcio. Je tudíž pravděpodobné, že některé dohody s vybranými kluby – jako tomu je z pohledu Konami momentálně u FC Barcelona – tak budou platit i nadále, ovšem liga jako celek své zastoupení v Pro Evolution Soccer mít nebude. Důležité je také podotknout, že se klubové licence v tomto konkrétním případě nevztahuje na jména a podobu hráčů, která jsou v případě španělské ligy v aktuálním Pro Evu správná a nic zatím nenasvědčuje tomu, že by tomu mělo být od příštího roku jinak.

Důvod, proč EA vynaložili snahu získat pro sebe La Ligu, je zcela zřejmý – podle koeficientu UEFA jde o nejlépe hodnocenou fotbalovou soutěž, která díky své prestiži láká i nejlepší jména z celého světa a spolu s nimi chodí i bohatí sponzoři. Obě strany se navíc zavázaly ke společné podpoře esportu, což mimo jiné znamená i propagaci série FIFA v rámci oficiální esportové soutěže eLaLiga Santander. Samozřejmostí je pak i to, že FIFA bude moci přinést věrně zpracované stadiony a že se zainteresované kluby objeví ve všech částech hry, tedy například i v masivně oblíbeném režimu FIFA Ultimate Team. „Náš společný závazek umožní nejen okamžité dopady na další zážitky z FIFY, ale i dlouhodobé příležitosti k dalšímu zapojení fanoušků La Ligy v příštím desetiletí,“ pochvaluje si novou dohodu generální ředitel EA Sports Cam Weber.

Další ročník FIFY vyjde 9. října na současné konzole i na PC, předplatitelé služby EA Access a Origin Access si ale budou moci hru vyzkoušet již od 1. října. Víme také, že verze pro PC bude vycházet z edic pro PlayStation 4 a Xbox One.

FIFA 20, EA Sports, FIFA 20 nabídne v rámci FUT sezóny jako ve Fortnite

Bezplatný upgrade na next-gen

Velkou výhodou a lákadlem ke koupi aktuálních ročníků sportovních her by mohl pro hráče být fakt, že EA nabízejí možnost přechodu na next-gen verzí řady svých titulů. U sportovních her se to týká i chystaného ročníku FIFY, zřejmě to ale bude mít svůj háček. Na detailnější odhalení nového ročníku FIFY si máme počkat do srpna, ovšem pokud bude platit stejná situace jako u série Madden, tak přechod na verzi pro nové konzole bude bez problémů možný pouze u digitálně zakoupených edic hry a v případě nákupu krabicových verzí nebude možný u konzole bez mechaniky.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru